banner1322
x

Brother’ı işletmemizde görmek, bize daha çok güven veriyor

Medikal, dental, havacılık ve ısıtma-soğutma-havalandırma (HVAC) olmak üzere farklı endüstriyel alanlarda alt yüklenici olarak kapsamlı ve uygulaması zor, hassas üretim parçaları için Brother ile özgün çözümler ürettiklerini ifade eden BYMED Genel Müdürü Bayram Bayraktar “Bu yıl KOSGEB KOBİGEL kapsamında hazırladığımız projenin, 8 binden fazla firma arasında Türkiye çapında en iyi proje seçilmesi mutluluk yaşattı. Bu gururu, çözüm ortağımız Tezmaksan’ın da paylaşması firmamızı ayrıca memnun etti.” dedi.

Brother’ı işletmemizde görmek, bize daha çok güven veriyor
Enerji Zirvesi

EN DOĞRU TERCİH
Yüksek hassasiyet gerektiren işleri, gelişen teknolojileri yakından takip ederek, makina parkurlarında bulunan 9 eksen hareket kabiliyetine sahip CNC makinalar ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile kaliteli, zamanında ve hatasız olarak üretip müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan BYMED Genel Müdürü Bayram Bayraktar “Alt yüklenici olarak, farklı endüstriyel alanlarda titanyum, paslanmaz çelik, pirinç, alüminyum ve PEEK gibi çok çeşitli malzeme cinslerini şekillendirerek işlenecek, kapsamlı ve uygulaması zor, hassas üretim parçaları için özgün çözümler sunuyoruz… Üretilen ürünün kalitesi, mühendislik ve işçilik kadar tezgahın kalitesi ile de doğru orantılıdır. Mühendislik, işçilik ve tezgah bir işin yapımında olmazsa olmazlardır. Ancak bunu tecrübe ile harmanlayınca işin gerçek kalitesi ortaya çıkar. Makina parkuru yapılacak işin niteliğinde son derece önemli bir yere sahiptir. Makinalarınız ne kadar iyi olursa olsun eğer yapılacak işe uygun değilse bu işletmenin rekabet edebilirliğinizi azaltacaktır. Bu sebepten, Brother’ın en doğru tercih olduğunu düşünüyoruz. Brother’ı işletmemizde görmek bize daha çok güven veriyor.” dedi.

“TÜRKİYE’DE HİÇ ÜRETİLMEYENİ ÜRETİYORUZ”
KOSGEB KOBİGEL projesinde birinci olduklarını ifade eden Bayram Bayraktar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “BYMED olarak KOSGEB ve TÜBİTAK projelerine önem veriyoruz. Çeşitli dönemlerde hazırladığımız projelerle desteklerden faydalanıyoruz. Bu yıl ‘KOSGEB KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı’ kapsamında ‘Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve Kobilerin Payının Artırılması” alanında hazırladığımız proje 8 binden fazla firma arasında Türkiye çapında en iyi proje seçilip ödüle layık görülerek bize büyük bir mutluluk yaşattı. Ayrıca KOSGEB’in genel destek projeleri adı altında sunduğu nitelikli eleman, yurt dışı fuar katılım, yazılım, katalog ve reklam desteği gibi birçok başlığı kapsayan desteklerle ilgili halen devam eden çalışmalarımız mevcut. Bugün itibariyle daha önce Türkiye’de hiç üretilmemiş birçok ürünün projesini yürütmekteyiz. Şahsen, devlet ve üreticiler olarak, birleştirici ve herkesin kazanacağı çözümleri beraber bulmamız gerektiğine inanıyorum. Bu sebepten, bu tip destekler işletmeler için çok önemli bir gelişme olanağı sunmakta. Genel olarak baktığımızda çok kaliteli üretim yapan tıbbi cihaz üreticileri ülkemizde mevcut. Ama yine de tıbbi malzeme pazarının yüzde 90’ı ithalata dayalı. Bu zorlu koşullarda yürek gerektirici bir iş ve yatırımlar yapan, cesur üreticilerin devlet tarafından daha çok desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Destekler artarsa, daha çok ürün ülkemizde üretilebilir ve istihdam oranı arttırılabilir. Kaliteniz iyiyse, ürünlerinizin performansları tatmin edici ise yerli ürünler neden tercih edilmesin.”

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 16:34
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını