banner1322
x

B&R QUALIFIED PARTNER PROGRAMI'NI BAŞLATTI

B&R, globalde olduğu gibi Türkiye’de de B&R teknolojisine hakim sistem entegratörleri ve mühendislik firmalarından oluşan bir ağ kurmak adına Qualified Partner Programı’nı başlattı.

B&R QUALIFIED PARTNER PROGRAMI'NI BAŞLATTI
Endüstri 40 Zirvesi

B&R Qualified Partner Programı ile hem daha fazla müşteriye ve lokasyona erişmeyi, hem de mevcut müşterileriyle daha yakın bir iletişimde olabilmeyi hedefliyor. Şirket, müşterileriyle daha kaliteli bir ortaklık kurmak isteyen sistem entegratörlerini programa davet ediyor. 

B&R Türkiye Pazarlama ve İletişim Uzmanı Burcu Çağatay Şen, programın detaylarını ve amaçlarını paylaştı. 

Burcu Hanım, B&R Qualified Partner Programı nedir? Hangi amaca istinaden hayata geçirildi?

B&R’ın Qualified Partner programı, sektörde tecrübe sahibi olan ve B&R teknolojisine hakim sistem entegratörleri ve mühendislik firmalarından oluşan bir ağdır. Hizmet verdiği tüm sektörlere değer katmak, makina ile imalat endüstrisinin kalifiye ürün ve hizmet ihtiyacını daha verimli bir şekilde karşılamak için B&R, bu programı başlattı.

Programın işleyişi hakkında bilgi verir misiniz? Partner ağına katılan firmalara sağlanan avantajlar nelerdir? Firmalar eğitime tabi tutuluyor mu? 

Programa katılan tüm firmalar, sektörde öncü ve trend belirleyici olan B&R’ın know-how’ına sahip oluyorlar ve ürünlerimizi daha verimli kullanma şansı buluyorlar. Projelerinin satış, teknik destek ve pazarlama alanlarında bizden aldıkları destekle daha başarılı ilerlemesini sağlamış oluyorlar. Süregelen eğitimler ve seminerlerle partnerlerimizin bilgilerini güncel tutarak yıllık sertifikasyon ile de bu ortaklığı taçlandırıyoruz. 

Program, B&R’ın bulunduğu tüm ülkelerde uygulanıyor mu? Bugüne kadar dünyadan ve Türkiye’den katılan firma sayısı hakkında bilgi verir misiniz? Programa Türkiye’den hangi firmalar katıldı? Partner ağına katılan şirketlerin geribildirimleri neler oldu? Söz konusu süreçten bahseder misiniz? 

Program, B&R’ın bulunduğu birçok ülkede 150’den fazla katılımcı firma ile yolculuğunu sürdürmektedir. Türkiye’de şu an 5 firma ile resmi olarak partnerlik sürecimiz başlamış bulunmaktadır. Partnerlik ağımıza katılan firmaların kimiyle ilişkimiz çok uzun yıllara dayanıyor. Kimi firma ile de çok yeni ama samimi bir iletişim kurduk. Genel anlamda firmalar oluşan bu sinerjiden oldukça memnun. 

B&R’ın program ile gelecek dönem hedef ve beklentileri nelerdir?  

Programın kapsamını genişletmeyi ve daha fazla firma ile bu anlamda bağlantı kurmayı hedefliyoruz. Bu programdan beklentimiz kurduğumuz ve genişletmeyi planladığımız partner ağı ile beraber hem daha fazla müşteriye ve lokasyona erişmek hem de mevcut müşterilerimizle daha yakın bir iletişimde olabilmek. Taktir edersiniz ki Türkiye’de pazar oldukça büyük ve bu pazarın sunduklarını göz önünde bulundurduğumuzda QP ağıyla daha geniş ve kaliteli bir hizmet vermeyi umuyoruz. 

Son olarak eklemek istedikleriniz varsa rica ederiz.

Öncelikle markamıza güvenerek bizlerle bu yolculuğa çıkan tüm firmalara bir kez de buradan teşekkür etmek isteriz. İşini geliştirmek isteyen, B&R’ın da desteğini arkasına alarak kendi müşterileriyle daha kaliteli bir ortaklık kurmak isteyen sistem entegratörleri bu programa başvurabilir. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 11:16
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını