banner1322
x

B&R'DAN OTONOM TARIM VE İŞ MAKİNALARI İÇİN IP69K PC

B&R, mobil iş makinaları için üst düzey PC sunuyor. Yeni PC, tarım ve iş makinaları için otonom işlevlerin yanı sıra sürücüsüz taşıma sistemlerinin uygulanmasına olanak tanıyor.

B&R'DAN OTONOM TARIM VE İŞ MAKİNALARI İÇİN IP69K PC
Endüstrideara

B&R, mobil otomasyon alanındaki portföyünü üst düzey bir PC ile genişletiyor. Yeni PC, önemli ölçüde daha yüksek işlem gücüne ve daha fazla depolama alanına sahiptir. Bu, örneğin, tarım ve iş makineleri için otonom işlevlerin yanı sıra sürücüsüz taşıma sistemlerinin uygulanmasına olanak tanır.

PC, zorlu ortamlarda kullanım için ideal koşullara sahiptir. Ortam sıcaklığı -40 °C ile +85 °C arasında olabilir. Ayrıca PC, şok ve titreşime karşı oldukça dayanıklıdır.

YÜKSEK PERFORMANS VE YOĞUN VERİ KULLANIMI İÇİN İDEAL

Mobil makinalar için PC'nin IP69K muhafazasına güçlü bir Intel Core i7 işlemci yerleştirilmiştir. Ayrıca B&R, PC’yi 16 GB RAM ve 480 GB flash bellekle donatmıştır. Bu, onu yüksek performans isteyen ve yoğun veri kullanımı olan uygulamalar için ideal hale getirmektedir.

Örneğin, otonom bir tarım makinasının hassas yol planlaması için yüksek işlem gücü gereklidir. Bu, makinanın hassas çalışmasını sağlar ve böylece verimi artırır.

OPC UA VEYA MQTT İLE SAHADAN BULUTA

Yüksek performanslı PC, birbiriyle haberleşen, verileri işleyen ve buluta gönderen akıllı makinalar için de ideal. Örneğin, traktör ve biçerdöver, hasat sürecini optimize etmek için hız ve yük kapasitesi gibi bilgi alışverişinde bulunur. B&R, OPC UA veya MQTT gibi ortak iletişim protokollerini sunar.

MÜHENDİSLİK BİLGİSİNİ MODERN TEKNOLOJİ İLE HARMANLIYOR

Avusturya'da genel merkezi ve tüm dünyada ofisleri bulunan yenilikçi bir otomasyon şirketi olan B&R, 6 Temmuz 2017 tarihinden bu yana B&R, ABB Group bünyesinde bir iş birimi olarak faaliyet sürdürüyor.

Endüstriyel otomasyonda bir dünya lideri olan B&R, gelişmiş mühendislik bilgisini modern teknoloji ile harmanlıyor.

B&R, makina ve fabrika otomasyonu, tahrik ve kontrol teknolojisi, görselleştirme ve entegre emniyet teknolojisinde çeşitli sektörlerden müşterilerine bütünsel çözümler sunuyor. Endüstriyel loT ile OPC UA, POWERLINK ve openSAFETY gibi iletişim standartlarının yanı sıra Automation Studio yazılım geliştirme ortamının da sayesinde firma geleceğin otomasyon mühendisliğini yeniden tanımlıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 08:35
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını