banner1322
x

BORU VE KAFES TİPİ TEL BÜKÜM MAKİNALARI İÇİN…

Fatih Otomasyon Uzmanları, boru ve kafes tipi tel büküm makinaları için modüler tel gerginliği izleme ve kontrol sisteminin sağladığı avantajları anlattı.

BORU VE KAFES TİPİ TEL BÜKÜM MAKİNALARI İÇİN…
Endüstrideara

Fatih Otomasyon Uzmanları, kafes veya boru tipi büküm makinalarında kullanılan “RTM X42 Telemetri Sistemi”nin önemine değindi.

GERGİNLİK DEĞERLERİ GÖRÜNTÜLENEBİLİYOR

RTM X42 Telemetri Sistemi, kafes veya boru tipi büküm makinalarında tek tel veya tellerin gergi değerinin kontrol edilip sabitlenmesini sağlar. 

Üretim ortamında yer alan tüm personel, bu önemli süreç parametrelerine kolay erişim sağlar. Gerginlik değerleri opsiyonel RTM X42.CC Kontrol Merkezi veya PLC'niz üzerinden görüntülenebilir.

Standartlaştırılmış arabirim, mevcut makinanıza kolay ve hızlı bağlantı sağlar ve isteğe bağlı bir ağ geçidi, ortak protokolleri barındırabilir.

SİSTEM KOLAYLIKLA UYARLANABİLİYOR 

Dünyada birçok makina imalatçısı şu anda yeni makinalarını RTM X42 sistemleriyle teslim ediyor, ancak modüler konsept ve kompakt bileşenler nedeniyle sistemimizi mevcut makinalarınıza uyarlamak da kolay. 

42 ADEDE KADAR ÖLÇÜM GERÇEKLEŞTİREBİLİYOR

Verilerin güvenilir kablosuz veri iletimi ve isteğe bağlı çok uzun ömürlü batarya paketleri, iletişim bileziklerinin (slip ring) kullanılmamasını sağlar. 

Tipik RTM X42 sistemi, 42 adede kadar ayrı kablo veya telin ölçümünü gerçekleştirebilir, ancak sınırsız sayıda kuvvet sensörü (load cell) kullanımını sağlamak için birden fazla telemetri sistemini birbirine bağlamak da mümkündür.

ÜRÜN KALİTESİ VE VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR

Tel ve kablo, iplikler ve lifler, çelik, demir dışı metaller gibi sektörlerde kullanılan sistemin tel büküm üretimine sağladığı faydalar arasında; sürekli ölçüm, artan ürün kalitesi ve verimliliği, kolay devreye alma, güvenilir veri iletimi ve mevcut kontrol altyapısına basit entegrasyon yer alır.

NE TÜR ÖZELLİKLERE SAHİP?

•    Opsiyonel RTM X42.CC Kontrol Merkezi üzerinden ölçüm değerlerinin görüntülenmesi
•    Tekrarlanabilir ürün kalitesi, artırılmış proses güvenliği ve kalite güvencesi, daha kısa duruş süreleri
•    Çeşitli tasarım ve boyutlarda kafes ve boru tipi büküm makinaları için, iletişim bileziklerine (slip ring) gerek yoktur.
•    Kompakt bileşenlerin basit kurulumu, standartlaştırılmış Bus arabirimi
 

Firmanın ürünleri, Türkiye distribütörü Fatih Otomasyon ile Türk sanayisinin hizmetine sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 21:31
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını