banner1322
x

ASELSAN VE ALTINAY'IN ŞİRKETİ İLK İHRACATINA İMZA ATTI

DASAL Havacılık Teknolojileri, ilk ihracatını tarım sektöründe gerçekleştirdi. Yerli ve milli çözüm ile sunulacak anlaşmaya ilişkin detaylar belli oldu.

ASELSAN VE ALTINAY'IN ŞİRKETİ İLK İHRACATINA İMZA ATTI
Endüstrideara

DASAL Havacılık Teknolojileri, uzman olduğu İHA-SİHA sektöründeki yerli ve milli çözümlerle ilgili ilk ihracat atağını tarım sektöründe gerçekleştirdi.

2021 SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Altınay Teknoloji Grubu şirketlerinden Altınay Havacılık ve İleri Teknolojiler ile ASELSAN'ın iştiraki olan DASAL, Fas'lı yetkililer ile ilk etapta 10 adet olmak üzere toplamda 120 adet; X8-1580 ve H6-2000 modellerindeki AAS (Agriculture Air Solutions) sınıfı ürünlerinin geliştirilmesi ve üretimine yönelik ön anlaşma imzaladı.

Anlaşma kapsamında, 2021 yılı sonuna kadar geliştirme ve üretimin tamamlanarak teslimatın gerçekleştirilmesi planlanıyor.

AKILLI TARIM İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM OLACAK

Ürünler, standart İHA'lardan farklı olarak tarım için tasarlanmış faydalı yükleri, geliştirilen yazılım ve teknolojiler ile kullanarak geniş bir yelpazade "Akıllı Tarım" ihtiyaçlarına çözüm olmanın yanı sıra, bu konuda dünyada lider olan üreticiler için yeni gelişme ve çözümleri de barındırıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 14:29
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını