banner1322
x

Akyapak Makine, entegrasyonlu hatları ile verimliliği artırıyor

Dünyada yalnızca sayılı üreticinin faaliyet gösterdiği çelik konstrüksiyon hatları üreten Akyapak Makine, son olarak Hindistan ve Avustralya’ya anahtar teslim projeleriyle dikkatleri çekti.

Akyapak Makine, entegrasyonlu hatları ile verimliliği artırıyor
Enerji Zirvesi

Sac, boru ve profil bükme makineleri ve dünyada yalnızca sayılı üreticinin faaliyet gösterdiği çelik konstrüksiyon hatları üreterek dünyada ülkemizi başarı ile temsil eden Akyapak Makine, imal ettiği özel makinelerle de sektörde farkını gözler önüne seriyor. Akyapak Makine son olarak Hindistan ve Avustralya’ya anahtar teslim projeleriyle dikkatleri çekti.

Akyapak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak; üretim modelleri yanında yenilikçi yaklaşımları sayesinde proje bazlı sipariş ve üretim yönetimleri ile Akyapak Makine’nin fark yaratmaya devam ettiğini belirtti.  Levent Akyapak; “50 yılı aşkın seri üretim tecrübemiz yanında özel mühendislik projeleri üreten ve uygulayan bir çözüm merkeziyiz. Yapısal çelik işleme hatlarımıza çift şerit testere entegrasyonu ve özelleştirilebilen yerleşim uygulamamız ile dünyanın en büyükler çelik işleme şirketlerinden birinin tercihi olduk. Yine aynı şekilde, savunma sanayi, madencilik ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren yine alanının öncüsü Avustralyalı bir şirket de; dünya pazarında rekabetçi olabilmek için Akyapak Makinelerini seçti” dedi.

Ar-Ge, üretim ve satış tecrübeleri ile sektörde, bayi ve müşterilerine daima kalite ve güveni sunduklarını paylaşan Levent Akyapak; imal ettikleri özel makinelerin dünyanın dört bir yanında Akyapak Makine güvencesi ile çalıştığını söyledi.  Proje bazlı sipariş ve üretim yönetimi ile ilgili sözlerine ise  “Her bir özel sipariş yeni bir ürün anlamına geliyor bizim için. Elbette ki daha önce ürettiğimiz ürünlerle kesişim noktaları olsa da proje tipi üretim gerçekten bir yenilik ve bu yeniliği elde etmek için özel bir çaba gerekiyor. Tüm dünyadan her büyüklükte üretici firma ya da  savunma, petrol&gaz, çelik konstrüksiyon üretimi gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar  üretimlerinde entegrasyon istiyorlar. Bu özelliklere sahip, özel olarak projelendirdiğimiz çift testere entegrasyonlu delik delme hatlarımızın yakın zamanda sevkiyatını gerçekleştirdik.  Akyapak Makine uzun yıllara dayanan bilgi, birikim ve teknolojisi ile bunu başarıyor.”  şeklinde devam etti. Tüm dünyaya hizmet götüren geniş hizmet alanları ile yalnızca ülkemizde değil dünyada önemli pek çok projenin üretim ve inşa süreçlerinde çeşitli roller üstlendiklerini hatırlatan Akyapak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak, mevcut üretim gücüyle yetinmeyeceklerinin ve başarmak istedikleri yeni büyük projelerin sinyalini de verdi. 

Sac, boru ve profil bükme, delik delme ve çelik konstrüksiyon hatları yanında bombe pres, kaynak çözümleri ve oxy-plazma kesim makineleri üreten Akyapak Makine faaliyetini 32 bin metrekarelik kapalı alanda sürdürüyor. Akçalar Sanayi Bölgesi’nde üç farklı lokasyonda üretime devam eden firma, bu yıl devreye alınan 8 bin 100 metrekarelik ilave tesis yatırımı ile üretim kapasitesini daha da genişletti. Türkiye dışında da yatırımlarını sürdüren Akyapak Makine, Amerika ve Rusya’da satış ve servis hizmetlerini yerinde sunabilmek amacıyla açtığı AkyapakUSA ve AkyapakRussia yapılanmalarıyla bayi ve müşterilerine daha hızlı çözüm sağlıyor. Tampa’da bin 500 metrekarelik showroomu bulunan   AkyapakUSA lokal teknik servis ve satış ekibiyle hizmet veriyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 18:26
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını