banner1339
x

Akıllı treyler için sensörler ve mekanik aksam

SAF HOLLAND, IAA 2018'de ticari araçların geleneksel ve yeni dünyasına odaklandı. Özellikle aks, süspansiyon ve bağlantı sistemlerindeki ağırlık optimizasyonu üzerinde duruldu. İlk kez sunulan elektrikli tahrik aksı ve yeni tam otomatik bağlantı sistemleri, akıllı treylerin yeni dünyasını IAA ziyaretçilerine tanıttı.

Akıllı treyler için sensörler ve mekanik aksam
Robot Zirvesi

Gelecekte dijitalleşme SAF-HOLLAND için bir diğer odak noktasıydı: arttırılmış gerçeklik uygulamaları, yeni bir sesli asistan ve lojistik firmalarının araç filolarında aks dahil her türlü durumu dijital ortamda izleyebildikleri Filo Servis Platformu Trailer Master, günlük nakliye operasyonlarında daha fazla verimlilik sağlamak için gelecekteki tüm uygulamaları birleştirecek.

Özellikle ağırlık optimizasyonu yapılan ürünler, hidrolik amortisör içermeyen havalı süspansiyon, otomatik kilitleme ve ayırma, dijital yardım sistemleri ile SAF-HOLLAND, IAA Ticari Araçlar Fuarı 2018'de, sektörün geleceğe nasıl hazırladığını gösterdi. SAF-HOLLAND CEO'su Detlef Borghardt açıklamasında “2018'de, IAA'da hali hazırda yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi bir kez daha gösterdik: SAF-HOLLAND, ağırlık bakımından optimize edilmiş ürünler ve ticari araçların dijitalleşme süreci başta olmak üzere her yönden yenilikler sunuyor." diyerek belirtti.

SAF-HOLLAND standında sunulan ticari araçların geleneksel ve yeni dünyasının son ürünleri ile canlı ürün tanıtımları, birçok ulusal ve uluslararası ziyaretçinin ilgisini çekti. SAF-HOLLAND’ın 2018'de satın aldığı İtalyan kaplin uzmanı V.ORLANDI'nin standına olan yakınlığı, gelecekte markalarının sinerjisini arttırmak isteyen SAF-HOLLAND Grubu'nun genişlemesine de dikkat çekti. 

VERİMLİ VE GÜVENLİ
SAF-HOLLAND, standında gerçekleştirdiği canlı sunum ile gelecekte çekici ve treyler bağlantılarının nasıl yapılacağını gösterdi: Tam otomatik bağlama ve kavrama sistemi; işlem başına beş dakikaya kadar tasarruf sağlıyor ve manuel bağlamanın neden olduğu hataları önlüyor.

SAF TRAKE VE SAF TRAKR İLE ELEKTRİFİKASYONA HAZIR
SAF TRAKr ve SAF TRAKe e-akslarının iki prototipi ilk kez tanıtıldı. Geri kazanım teknolojisinin kullanılması, gece saatlerinde şehir içinde gerçekleştirilen frigorifik nakliyeler gibi operasyonlarda, genel olarak aracın emisyonlarını ve yakıt tüketimini azaltmalarını sağlıyor. SAF TRAKe ayrıca, eğimli ve yokuşlu yerlerde, çekici tahrik sistemini desteklemek için depolanmış enerjiyi kullanıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 14:06
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını