banner1013
x

AĞIR SANAYİ RULMANLARININ ÖMRÜ UZUYOR

Ağır sanayide oluşan çalışma koşulları, kullanılan rulmanlar konusunda yüksek gereksinimler ortaya çıkarıyor.

AĞIR SANAYİ RULMANLARININ ÖMRÜ UZUYOR
EndüstrideAra3

Farklı gereksinimleri karşılayan mevcut rulman çeşitliliği içinden fiyat/performans olarak en uygun ürünün seçilmesi ve sonrasında bu ürünlerin doğru kullanılması, bakımlarının doğru yapılması ile rulmanların ömrü uzuyor. Bu da ancak uzmanlık gerektiren “AKADEMİK” yaklaşım ile sağlanabiliyor.

Ağır sanayide çalışma koşulları, kullanılan rulmanlar konusunda yüksek gereksinimler ortaya çıkarıyor. Rulmanlar, düşük hızlarda ağır yüklere maruz kalırken, yüksek sıcaklık ve ıslak ortam şartlarında da çalışabilmektedirler. Ağır şartlara uygun üretilmiş rulmanlar; sürekli titreşim, hatalı hizalama ve şok yüklere karşı aşınma direnci göstererek güvenilir çalışma sağlıyor. Çeşitlerine göre her şarta uygun olarak üretilen rulmanlar; kafes yapıları, keçe kullanımı, kullanılan malzeme, iç dizayn gibi özellikler ile birbirinden ayrılmakta.
Geniş rulman çeşitliliği içinde firmaların üretim süreçlerine fiyat ve performans olarak en uygun ürünün seçilmesi pazarın farklı segmentlerindeki ürün özelliklerine hakim olmak ile mümkün oluyor. Aksi takdirde gereksiz maliyet artışları ve verimsiz ürün kullanımı sorunları ile karşılaşılabiliyor. Doğru ürünün seçimi sonrasında fabrikalardaki rulman kullanıcısı olan teknik personel doğru ürün kullanımı ve bakımı ile ilgili bilgilendirilerek ürünün ömrü uzatılıyor.

ONLINE EĞİTİMLERLE BİLGİ VERİYOR

Silkar Endaş, geniş ürün yelpazesi ve tecrübeli mühendisleriyle kullanılacak güç aktarım ürünlerinin seçilmesine destek oluyor ve fabrikaları bilgilendiriyor. ENDAŞ AKADEMİ tarafından rulman ömrünü uzatmak için verilen online eğitimde; montaj- demontaj yöntemleri ve ekipmanları, rulman hasarları, rulman hasar sebepleri, rulman hasarlarını önleme yöntemleri ve rulman konusundaki son gelişmeler işleniyor.

http://endas.com/Home-Page/Turkish
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 05:37
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler