“Çoklu ürün ortamından akıllı ürün seçimi yapabilen tut-bırak tipi robot uygulamalarımız ve shuttle tipi robot uygulamalarımız, endüstriyel süreçleri daha verimli ve esnek hale getiriyor.” diyen Lodamaster CEO’su Emre ErdemDepolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi'nde sergileyecekleri ürünlere ilişkin açıklamada bulundu.

"SEKTÖRDEKİ ETKİMİZİ ARTIRMAYI PLANLIYORUZ"

Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi'nde, Lodamaster'ın inovasyonun öncüsü olan ürünlerini ve uygulamalarını tanıtarak sektördeki etkilerini artırmayı planladıklarını söyleyen Erdem, "Özellikle, çoklu ürün ortamından akıllı ürün seçimi yapabilen tut-bırak tipi robot uygulamalarımız ve shuttle tipi robot uygulamalarımız, endüstriyel süreçleri daha verimli ve esnek hale getiriyor. Bu zirvede, sektör temsilcileriyle iş birliği fırsatlarını keşfetmek ve sektördeki son gelişmeleri takip etmek de beklentilerimiz arasında. Bu etkinlik, inovasyon ve büyüme yolculuğumuzda bize yeni kapılar açacak önemli bir platform olacak." dedi.

Depolardaki işleyişi günden güne insansız hale getirecek akıllı robot çözümleri üzerine konsept çözüm çalışmaları yürüttüklerini söyleyen Erdem, "Bu kapsamda geçtiğimiz yıl, Kuryenet firmasındaki zarf, kredi kartı, vb. ürün gamındaki paketlerin otomatik olarak dağıtılması kapsamında bir robotlu dağıtım projesini devreye aldık. Bu kapsamda, şu anda 120 robotun yaklaşık 700 çıkışa binlerce paketi otomatik olarak dağıttığı bir operasyon sağlayarak, daha önce operatörlerin her destinasyona yürüyerek manuel olarak yaptığı dağıtımı tam otomatik hale getirdik ve müşterimiz için ciddi sayıda operatör tasarrufu ve doğru dağıtım oranının arttırılması faydalarını sağladık." dedi.

"İNSANSIZ DEPO KONSEPTLERİ ÜZERİNE ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ"

Türkiye'de artan işçilik maliyetleri, yurtdışında ise ihtiyaç duyulan iş gücünün bulunamaması gibi sebeplerin önümüzdeki dönemde operasyonel işleyişlerde insanın günden güne daha az kullanılması ve özellikle rutin ya da yarı rutin işlerin akıllı robotlar ile yürütülmesi sürecini getireceğini söyleyen Erdem, "Lodamaster olarak, bu gidişata paralel olarak insansız depo konseptleri üzerine çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde pazarda oyunu tamamen değiştirecek çözümlerle gündeme geleceğiz. Bunun yanında, sipariş dağıtım ve sipariş birleştirme operasyonları için özellikle e-ticaret firmalarıyla çok sayıda proje çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

TÜSİAD'DA TEDARİK ZİNCİRLERİNDE İZLENEBİLİRLİK ELE ALINDI TÜSİAD'DA TEDARİK ZİNCİRLERİNDE İZLENEBİLİRLİK ELE ALINDI