Halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Koroplast Temizlik Ambalaj Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. (Koroplast), Yapı Kredi Yatırım liderliğinde halka arz oluyor.

Halka arz için SPK’ya yaptığı başvurunun 30 Haziran 2022 tarihinde onaylanan firmanın payları için 20-21-22 Temmuz 2022 tarihlerinde, 4,68 TL sabit fiyattan talepler toplanacak.

38 ARACI KURUMDAN OLUŞAN KONSORSİYUM TARAFINDAN YAPILACAK

Koroplast’ın talep toplaması, Yapı Kredi Yatırım liderliğinde 38 adet aracı kurumdan oluşan bir konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek.

Ödenmiş sermayesinin 150 milyon TL’den 174 milyon 600 bin TL’ye çıkarılmasıyla artırılacak 24 milyon 600 bin TL nominal değerli pay ve şirketin mevcut ortağı Korozo Ambalaj’a ait 42 milyon 200 bin TL nominal değerli pay ile toplanan kesin talebin satışa sunulan pay miktarından fazla olması halinde; Korozo Ambalaj’a ait 11 milyon 700 bin TL nominal değerli ek satış dahil olmak üzere 78 milyon 500 bin TL nominal değerli payın halka arzı için pay fiyatı 4,68 TL olarak belirlendi.

KÜRESEL OTOMOTİV ZİNCİRİNİN OTOMASYON İHTİYACI KÜRESEL OTOMOTİV ZİNCİRİNİN OTOMASYON İHTİYACI

ŞİRKETİN YÜZDE 38'İ HALKA AÇIK OLACAK 

Payların yüzde 25’inin yurt içi yüksek başvuru yapan bireysel yatırımcılara, yüzde 25’inin yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 40’ının yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10’un da yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilmesi hedefleniyor.

Halka arzın ardından firmanın halka açıklık oranının ek satış hariç yüzde 38,26 olması bekleniyor. 

"KULLANIŞLI VE İNOVATİF ÜRÜNLER ÜRETİYORUZ"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koroplast Genel Müdürü Bekir Türkoğlu, faaliyet gösterdikleri sektörde yüzde 100 marka bilinirliğine sahip bir marka olduklarını, kuruldukları günden beri istikrarlı bir büyüme ile karlılıklarını artırdıklarını söyledi.

Türkoğlu, "2020'de 279 milyon TL ciro elde ederken, 2021'de ise yüzde 46 büyüyerek 407 milyon TL ciroya ulaştık. Bilgi birikimimizi kullanarak tüketicilerin markamıza olan ‘yenilikçi’ atfını her zaman korumak için Ar-Ge yatırımlarına öncelik veriyoruz. Ürünlerimizi her daim geliştiriyor, bulunduğumuz tüm kategorileri büyütme hedefiyle kullanışlı ve inovatif ürünler üretiyoruz. Gelişen teknolojiye uygun uygulamalarımız ve sistemlerimizle, çöp torbası ve saklama ürünleri üretiminde kullanılmak üzere yıllık 15 bin 500 ton üretim kapasitesine sahibiz." diye devam etti.

"ŞEFFAFLIĞIMIZI HALKA AÇIK BİR MARKA OLARAK SÜRDÜRECEĞİZ"

Türkiye’nin esnek ambalaj sektörünün gelişimine yatırımları ve sunduğu ilklerle rehberlik ettiklerini, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 164'üncü sırada yer aldıklarını belirten Bekir Türkoğlu, "Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük ambalaj üreticileri arasında bulunan ana sermaye ortağımız Korozo’nun desteğiyle; 40 yılı aşkın tecrübemizi, kurumsal yönetim ilkelerimizi ve şeffaflığımızı halka açık bir marka olarak sürdüreceğiz. Tüketicilerimizden aldığımız güvenle kendimizi geliştirmeye devam edecek, artan başarılarımızla liderliğimizi koruyacağız." ifadelerini kullandı.