20-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen ST Endüstri Zirveleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi, Robot Yatırımları Zirvesi, Proses Otomasyonu Zirvesi, Endüstri 4.0 Zirvesi, Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi ve Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi olmak üzere 6 zirvenin bir arada gerçekleştiği organizasyona katılım hayli yüksekti.

MAKİNE MONTAJ HATTI PROJESİNE DAİR DETAYLARI PAYLAŞTI

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi’nde ise birbirinden değerli konuklar sahnede yaptıkları sunumlarla ziyaretçilerle bir araya geldi. Fuar katılımcılarından olan Fırdavat Genel Müdürü Çağrı Özpideciler’in zirvede yaptığı “Konveyör Tasarımında En Sık Yapılan Hatalar” başlıklı sunumu ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

Sektördeki 25 yılın üzerindeki deneyimini ziyaretçilere aktaran Özpideciler, hayata geçirdikleri projelerden verdikleri örneklerle sunumunu zenginleştirdi. Konuşmasında bir vaka sunumuna yer veren Özpideciler, 32 tonluk iş makinelerinin montaj hattı için tasarladıkları konveyörlerin plastik hasır bant ile üretildiğini ve metrekare başına 4 bin kilogram taşıma kapasitesine sahip olduğunu ziyaretçilere aktardı.

Sunumunda konveyör tasarımına ilişkin anahtar bilgiler paylaşan Özpideciler, konveyör projelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, projelendirme aşamaları ve uygun konveyörlerin seçimi gibi konularda dinleyicileri aydınlattı.

ABM, ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİYLE LOGIMAT 2024'TE ABM, ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİYLE LOGIMAT 2024'TE