TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE'DE ROBOTİK YÜKSELİŞ TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE'DE ROBOTİK YÜKSELİŞ

Türkiye beyaz et sektörüne robot teknolojisini entegre eden ilk şirket olan Kantec, uluslararası düzeyde tanınan ve tavukçuluk endüstrisinin yeniliklerinin sergilendiği IPPE 2024 Fuarı'nda ürettiği makine teknolojisini tanıttı.

HEDEF PAZAR AMERİKA

Kantec Kurucu Genel Müdürü Kaan Akdoğan katıldıkları fuarla ilgili: "IPPE gibi sektör öncülerini bir araya getiren bu fuarda yer almak şirketimiz açısından oldukça önemliydi. Stratejik pazarlama hedeflerimiz kapsamında Amerika Birleşik Devletleri çok değer verdiğimiz bir pazar. Kantec olarak; sektördeki yenilikçi ürünlerimizi, sürdürülebilir teknoloji yaklaşımlarımızı ve müşteri odaklı çözümlerimizi sergilemekten heyecan ve gurur duyduk. Fuar boyunca sektördeki diğer paydaşlarla etkileşime geçmek, iş birliklerimizi artırmak ve yenilikçi bakış açımızı daha geniş kitlelere duyurmak, Kantec’in Amerika pazarındaki bilinirliğine şüphesiz katkı sağlamıştır." dedi.

YENİ ÜRÜN FIRSATI

Kantec Marka ve Pazarlama Müdürü Hakan Çetinbaş ise fuarla ilgili: “Şirketimizin globaldeki bilinirliğine yatırım yapmaktan asla çekinmiyoruz ve her fırsatı özenle değerlendirmek istiyoruz. IPPE 2024 deneyimi bizim için sadece makine ve teknoloji PR’ı değil aynı zamanda ülkemiz mutfağının tanıtımı açısından da çok önemliydi. Fuarda Türkiye’de tavuk kelebek olarak adlandırılan tavuk sırt etini de sektör temsilcilerine tanıtma fırsatı yakaladık. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki: Amerikalılar tavuk sırt etini çok sevdi ve sektör için yeni bir ürün fırsatı olarak değerlendirdiler.” dedi.