Su sızıntısına dikkat...

Halimoğlu Fasarit Boya ürün grubunda yer alan Aqua-Tec NP 100 ile, havuzlarda su sızıntısının önüne geçerek müşterilerine güvenli ve konforlu bir çözüm sunuyor. 

Su sızıntısına dikkat...
Enerji Zirvesi

Halimoğlu Fasarit Boya, su yalıtım ürün grubu ile inşaat sektörüne güvenli bir çözüm sunuyor.  Markanın Yönetim Kurulu Üyesi K. Ozan Kaya, “Önce şahıs firması olarak kurulan firma, 1984 yılında anonim şirkete döndü. 56 yıldır da aynı aile tarafından aralıksız olarak üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. İlk yıllarda ana faaliyet konumuz su bazlı iç ve dış cephe boyalarıydı. Özellikle ısı yalıtımına olan talebin artmasıyla birlikte, 2002 yılında çimento esaslı yapı kimyasalları üretimine başladık. Isı yalıtımı ve su yalıtım sektörünün gelişimi ile zaman içerisinde çeşitli kapasite artışlarımız gerçekleşti. En son kapasite artırımı ile ilgili yatırımımızı 2018 yılının başlarında yaptık. İstanbul Kayabaşı ve Hadımköy’de olmak üzere iki üretim tesisimiz var. Kayabaşı üretim tesisimizdeThermo-Tec dış cephe ısı yalıtım sistemleri, Cera-Tec seramik yapıştırıcı ve derz dolguları, Aqua-tec su izolasyon ürünleri, Floor-Tec zemin kaplama sistemleri ve Restore tamir harçları üretimi yapıyoruz. Hadımköy üretim tesisimizde ise su bazlı dekoratif iç ve dış cephe boyaları, akrilik esaslı duvar macunları, tekstürlü boyalar ve hazır dekoratif sıvalar üretimini yapıyoruz.” diyor. 

AQUA-TEC NP 100 İLE YÜKSEK PERFORMANS

Üretimleri içerisinde özellikle negatif su basıncına (zemin suyu basıncı) maruz kalacak bölgelerde kullanılmak üzere geliştirmiş oldukları Aqua-Tec NP 100 ürünlerinin hem pozitif hem de negatif su basıncı altında yüksek performans gösterdiğini ifade eden Kaya, bu ürünlerinin çift komponentli olup yüksek elastikiyet ve çatlak köprüleme özelliğini bünyesinde barındırdığını açıklıyor. Ürünün tüm yüzeye iki veya tercihen üç kat halinde ve katlar birbirine zıt olacak şekilde uygulandığını ifade eden Kaya, kenar ve köşeler ile diğer riskli noktaların, birinci kat su yalıtım uygulamasının hemen ardından alkali dayanımlı cam elyaf donatı filesi ile desteklenmesi gerektiğini önemle vurguluyor. Zemin ve duvar birleşim noktalarında 45 derecelik pah vermek amacıyla yüksek mukavemetli yapısal tamir harçları olan Restore 1040 T’nin kullanılması gerektiğini aktaran Kaya, “Bu ürünümüz ayrıca havuz içerisinde zeminde ve duvarda bulunan bozuk yüzeylerin düzeltilmesinde ve tamiratında da yüksek performanslı çözümler sunmaktadır. Su yalıtımı tamamlandıktan yedi gün sonra havuz su doldurulup mutlaka test edilmeli, herhangi bir sızıntı yoksa seramik uygulamasına geçilmelidir. Seramik uygulamalarında yine firmamızın özellikle havuz gibi yüksek basınç altında ve sürekli su altında olan alanlarda kullanılmak üzere geliştirdiği Cera-Tec Fleks 300 ürünümüz tercih edilmeli ve su dayanımı yüksek, silikonlu, fleks derz dolgumuz olan Ceraderz 3-20 mm adlı ürünümüzle derz uygulaması yapılarak sonlandırılmalıdır.” Diyor.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 15:23
YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını