“Sağlığınız için iç hava kalitesine dikkat”

ST Endüstri Radyo’da İnşaat ve Malzeme programına katılan Nasa Mühendislik firma yetkilisi Kevork Hamamcıyan, kapalı alanlarda iş hava kalitesinin insan sağlığı üzerindeki etkisine dikkat çekti.

“Sağlığınız için iç hava kalitesine dikkat”
Endüstrideara

Türkiye’nin KOBİ’lere yönelik ilk radyosu olan ST Endüstri Radyo’nun bu haftaki konuğu havalandırma sektörünün tecrübeli isimleri arasında yer alan Nasa Mühendislik firma yetkilisi Kevork Hamamcıyan’dı. Havalandırma sektöründeki son gelişmeleri konuştuğumuz Hamamcıyan, alanlarda iş hava kalitesinin insan sağlığı üzerindeki etkisine dikkat çekti. İnsanların günlerinin yüzde 90’ını kapalı alanlarda geçirdiğine dikkat çeken Hamamcıyan, sağlıklı bir yaşam için hem ofis, laboratuvar, tesis gibi iş alanlarının hem de konutların doğru havalandırılması gerektiğini önemle vurguladı. 

Klima santrallerine takılan UV lambaların temiz, kokusuz, bakteri ve virüslerden arınmış bir havayı garanti ettiğini vurgulayan Hamamcıyan, sağlık için iç hava kalitesinin önemine dikkat çekiyor. 

Merkezi sistem ya da bireysel olarak kullanılan klima santralleri veya klimalar için piyasaya sundukları UV lambaların, iç hava kalitesinin artmasındaki rolüne işaret eden Hamamcıyan, “Bu cihazların soğutucu bataryalarını her zaman temiz tutarak ve üzerlerinde hava geçişini zorlayan, ısı transferini azaltan biyolojik film tabakasına engel oluyor. Bu cihazların harcadığı enerjide yaklaşık yüzde 30 tasarruf sağlayan UV Lambalar, bataryalarının bakıma ihtiyaç duymaması sebebiyle de yıllık bakım için harcanan paradan tasarruf sağlıyor. Hamamcıyan, klima santrallerine takılan UV lambaların temiz, kokusuz, bakteri ve virüslerden arınmış bir havayı garanti ettiğini sözlerine ekledi. Programı aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

http://radyo.stendustri.com.tr/nasa-muhendislik-firma-yetkilisi-kevork-hamamciyan-sagliginiz-icin-ic-hava-kalitesine-dikkat/
 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 09:49
YORUM EKLE

Radyo

Peri

Dergiler