Tüm sektörlerde Endüstri 4.0 ile başlayan otomasyona geçiş süreci, fabrikalardaki iletişim ihtiyaçlarını değiştirdi. Fabrikalara hızlı ve kaliteli üretimin anahtarını sunan otomasyon süreci, üretim hatlarında güvenli ve hızlı haberleşmeyi bir zorunluluk haline getirdi. Küresel ölçekte endüstriyel haberleşme teknolojilerinin kullanımı yaygınlaştıkça, işlenmesi gereken verinin hacmi de gittikçe artıyor. Günümüzde her geçen gün daha fazla verinin işlendiği akıllı fabrikalarda endüstriyel haberleşmenin güvenli bir şekilde gerçekleşmesinin önemine dikkat çeken CLPA Türkiye Müdürü Önder Şenol, “Yüksek güvenilirliğe sahip endüstriyel haberleşme teknolojileri sayesinde verinin toplanması, paylaşılması ve işlenmesi için hızlı bir alt yapı sunuluyor” diyor. 

ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME SİSTEMLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR VERİMLİLİĞİ ETKİLİYOR

Üretimin tüm aşamalarına yayılan hızlı ve yoğun veri akışı, endüstriyel haberleşme teknolojilerinin de gelişimini hızlandırmakta. Otomasyona geçişin endüstrilerde güvenilir veri akışını daha da kritik hale getirdiğine dikkat çeken Önder Şenol, veriye dayalı öngörü imkânı sunarak işletmelerin gelecek hedeflerini belirlemesine yardımcı olan endüstriyel haberleşme teknolojilerinin; yüksek performans, hız ve işlevselliği aynı anda sunduğunu ve veri akışını hızlı ve güvenli bir şekilde sağlayan işletmelerin doğru stratejik hamlelerde bulunabilmesini sağladığını söylüyor. Bu sayede ağ güvenilirliğnin, üretkenlik ve kalite güvence stratejilerini bir sonraki aşamaya taşıyabildiğini söyleyem Şenol, üretimde hız ve verimlilik sağlayan teknolojilerin kapladığı alanın giderek genişlediğini, endüstriyel haberleşme sistemlerinin de sürdürülebilir verimliliği sağlayan bir mekanizma görevi gördüğünü dile getiren Şenol, "Çalışanlar ve makineler arasında sağlıklı ve sürdürülebilir bir iletişim sürdürülmesi işletmelere rekabet avantajı sağlıyor” değerlendirmesinde bulunuyor.
 

SEMAVİ YORGANCILAR, YORGLASS'IN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI SEMAVİ YORGANCILAR, YORGLASS'IN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Editör: Haber Merkezi