35 bin metrekarelik alana yayılan 2 üretim tesisi ve 4000 metrekare genişliğe sahip satış mağazası ile döşemelik, çantalık, ayakkabılık, ajandalık, giyimlik, yataklık ve benzeri alanlarda kullanılan ürünler sunan Hefa Group 2024 yılında; yeni ürün geliştirme, verimlilik ve operasyonel süreç optimizasyonu, sürdürülebilirlik, pazarlama ve müşteri ilişkileri olarak 4 ana başlığa odaklanacak.

Su/atık su uygulamalarıyla ilgili fabrikasında yakın dönemde bir dizi yatırımlara imza atan şirket, su kullanımını minimize ederek atık su miktarını azalttı, ısı geri kazanımı sağladı; ayrıca enerji geri kazanımıyla işletme verimliliğini artırarak çevresel etkiyi minimize etti.

O Firma Tüm Tesislerinde Yenilenebilir Enerjiye Geçti O Firma Tüm Tesislerinde Yenilenebilir Enerjiye Geçti

GES YATIRIMI HAZİRAN AYINDA TAMAMLANACAK

Hefa Group'un enerji maliyetlerini düşürmek amacıyla imza attığı yatırımlara ilişkin konuşan Hefa Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Şahinler şöyle konuştu:

"Hefa Group olarak, enerji maliyetlerimizi düşürmek ve çevresel etkimizi azaltmak amacıyla önemli adımlar atmaktayız. Bu çerçevede, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde 396 bin metrekarelik bir alanda 10.2 megavat güce sahip güneş enerjisi sistemi için bir yatırım gerçekleştirdik. Bu projenin inşası Haziran 2024'te tamamlanacak ve yıllık enerji tüketimimizin büyük bir kısmını karşılamayı hedefliyoruz. Ayrıca, bu projeyi daha da genişleterek toplamda 20 megavat gücünde bir güneş enerjisi sistemi oluşturmayı planlıyoruz ve bu yeni projemizi 2025 yılının son aylarında tamamlamayı hedefliyoruz. Bu yatırımlarımızın ana hedefi, kendi elektrik ihtiyacımızın önemli bir kısmını karşılamak ve çevresel etkimizi azaltmaktır."

Murat Şahinler

MISIR'DA YENİ ÜRETİM TESİSİ KURMAYI PLANLIYOR

Hefa Group'un 2024 dönemi yatırımlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Murat Şahinler şunları söyledi:

"Türkiye’nin Doğu bölgesinde ve Mısır'da yeni üretim tesisleri kurma planımız da bulunuyor. Bu yıl yapılacak toplantılarla kuracağımız tesislerin temel planlaması ve yatırım miktarıyla ilgili detaylarını netleştirmeyi hedefliyoruz. Yeni tesislerimizde kullanacağımız modern teknolojiler ve verimlilik odaklı süreçlerle üretim kapasitemizi artırmayı planlıyoruz. Ayrıca, sürdürülebilir ve çevre dostu üretim yöntemlerine odaklanarak sektördeki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz."

Editör: Ayşete Yavaş