Schmalz'ın yeni, ağırlığı azaltılmış layer tutucusu ile cobot'lar daha hafif iş parçası katmanlarını da paletleyebilir. Yalnızca ince değil, aynı zamanda verimlidir: Schmalz, vakum plakasını, tutucu boyutlarını ve diğer tüm bileşenleri taşıma görevine en uygun şekilde uyarlayarak vakum üretimi için gereken gücü en aza indirmiştir.

TAŞIMA KAPASİTESİ 25 KG’A KADAR ÇIKABİLİYOR

Modele ve üreticiye bağlı olarak, hafif robotların taşıma kapasitesi 25 kilograma kadar çıkabilir. Schmalz, paletleme ve depaletizasyonda kullanmak için layer tutucularına bir fırsat vermiştir. Sonuç olarak, ZLW hafif layer tutucusu, boyutuna bağlı olarak yalnızca 4 ila 7,5 kilogram arasında ağırlığa sahipken, 20 kilograma kadar kaldırma kapasitesine çıkabilmektedir. Bu, robota gerçek taşıma görevi için yeterli yük imkanı verir.

TAŞIMA SÜRECİNİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRAN FAKTÖRLER

ZLW, SPZ serisi layer tutma sistemlerini genişletir ve kavanoz, bardak, teneke veya farklı boyutlardaki karton kutular gibi açık, içi boş veya kapalı nesneyi aynı anda tutabilmektedir. Opsiyonel olarak temin edilebilen yaylı flanş ile iş parçası katmanındaki yükseklik farklılıklarını dengeler.

Ek olarak, Schmalz hafif tutucuyu kullanıma göre yapılandırır: Kullanıcı, birbiriyle ve görevle eşleşen bileşenlerle verimli bir komple sistem alır. Vakum jeneratörü ayrıca proses güvenilirliği için gerekenden daha fazla güç gerektirmeyecek şekilde boyutlandırılmıştır. Ancak taşıma sürecinin verimliliğini artıran tek şey bu değildir: Yeni layer tutucu ayrıca dolaylı olarak CO2 ayak izini düşük tutmaya da yardımcı olur: Daha küçük robotlar daha az güç gerektirir ve böylece sürdürülebilir otomasyonu destekler. Örneğin üretim besleme, otomatik depolama veya hat sonu paletleme.

Schmalz tasarımı bilinçli olarak ince tutmuş: Sızdırmazlık elemanı isteğe bağlı olarak ayrı geçmeli vantuzlar veya bir sızdırmazlık süngeri ile donatılmıştır. Bir çerçeve, bunları üzerine bir basınç tahliye valfi, vakum sensörü VSi ve flanşın monte edildiği petek plakaya bağlar. Vakum jeneratörü ayrı bir şekilde bağlanabilir.

NAKLİYELAZIM KİTLE FONLAMA TURUNA ÇIKTI NAKLİYELAZIM KİTLE FONLAMA TURUNA ÇIKTI