banner1322
x

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, üniversite ve sanayiyi buluşturacak

4. İstanbul ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi, 14-15 Kasım’da Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenecek ve üniversite-sanayi iş birliğine odaklanacak.

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, üniversite ve sanayiyi buluşturacak
Endüstrideara

ÜSİMP (Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu) tarafından dördüncü kez organize edilen İstanbul ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi, “Üniversite-Sanayi İşbirliğinden Yüksek Katma Değere…” teması ile 14-15 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’daki Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Üniversitelerde üretilen teknolojiler doğrultusunda patent başvurusu yapılmış veya tescil alınmış patentlerin sergileneceği organizasyonda ayrıca, söz konusu patentler potansiyel yerli-yabancı girişimcilere ve sanayicilere tanıtılacak.

Organizasyonun, araştırmacıları patentin önemine ve patent başvurusuna teşvik etmesinin yanı sıra sanayicilere yeni yatırım imkanları sunmayı amaçlıyor.

ÜSİMP 2018’DE ONUR KONUĞU MALEZYA’DAN

Konferans ve paneller, teknoloji sunumları, patent tanıtımları, B2B ikili görüşmeler ve başarı örneklerinin yer alacağı etkinliğin onur konuğu ise, Malezya’dan HLAF (Human Life Advancement Foundation) olacak. Kurum, çalışanları tarafından geliştirilen 21 yeni teknoloji/patenti sergileyecek. 

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi, 2015 yılından beri düzenlenmekte olup, üniversitelerden çıkan yeni teknolojileri sanayi ile buluşturmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 15:56
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını