“TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞYERİ” SEÇİLDİ

İlaç sektöründe faaliyet gösteren firma, “Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞYERİ” SEÇİLDİ
Robot Zirvesi

İlaç sektörünün öncü firmalarından Novartis Grup Türkiye’ye bağlı Kurtköy ve Gebze üretim tesisleriyle Novartis Teknik Operasyonlar, Kincentric tarafından “Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü. 

“Çalışan Bağlılığı, Bağlı Kılan Liderlik, Çeviklik ve Yetenek Odağı” alanlarında başarılı performans sergileyen Novartis Teknik Operasyonlar, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında global bir firma olan Kincentric tarafından gerçekleştirilen “Kincentric Best Employers 2020-2021 Programı” çerçevesinde ödülün sahibi oldu.

“KALICI BAŞARININ TEMELİNDE MUTLU ÇALIŞANLAR VAR”

Söz konusu ödül hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren firmanın Kurtköy Fabrika Direktörü Filiz Gündoğmuş, “En İyi İşyeri” seçilmenin gurur verici olduğunu ifade etti. Gündoğmuş, sözlerine şöyle devam etti:


 
“Fabrikalarımızda çalışanlarımızın mutluluğu en büyük önceliğimiz. Kalıcı başarının temelinde mutlu ve huzurlu çalışanlar olduğunu biliyoruz. Esnek çalışma modelleri ve başarılı insan kaynakları stratejileriyle çalışanlarımızın kendilerini geliştirmelerini sağlıyor, onlara organizasyona değer katabilecekleri çalışma ortamları sunuyoruz. Novartis kültürünün vazgeçilmezleri arasında çeşitlilik ve dahil etme, yetenek gelişimi ve esnek çalışma yer alıyor. Pandemi de bu önceliklerimizin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gösterdi. Esnek çalışma modelleri, güçlü bir çift yönlü iletişim ve takdir kültürü gibi alanlarda hayata geçirdiğimiz uygulamalarla çalışan bağlılığını artırmayı hedefliyoruz. Kültürümüzü daha da ileriye taşımak için her bir çalışanımızın görüşlerine ve geri bildirimlerine çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın yenilikçi uygulamalarımızı takdir etmesi bizleri onurlandırıyor.” 

“DAHA FAZLASINI YAPMAMIZ İÇİN İLHAM VERİYOR”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gebze Fabrika Direktörü Nurettin Ekizoğlu ise, söz konusu ödüle layık görüldükleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

Çalışanlarından aldıkları güçle, çeşitlilik ve dahil etme odaklı çalışmalarıyla başarıya giden yolda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Ekizoğlu, "Çalışanlarımıza sürekli gelişim fırsatları sunuyor ve kariyer yolculuklarında yapılandırılmış programlarla onları destekliyoruz. Novartis kültürünün bir parçası olarak Novartis Teknik Operasyonlar çatısı altında Kurtköy ve Gebze üretim tesislerimizde de bu uygulamalarımızı sürdürüyoruz. Pandemiyle birlikte yeni çalışma modellerinin ortaya çıktığı, her alanda sürekli bir değişimin yaşandığı ve çalışan deneyimi açısından zorlu bir dönemde böyle bir ödülü almaya hak kazanmak bizim için çok kıymetli. Başarımızı çalışanlarımıza ve yarattığımız kültürü sahiplenmelerine borçluyuz. Aldığımız bu ödül, daha fazlasını yapmamız için bize ilham veriyor." ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 18:10
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını