banner1322
x

TÜRKİYE SKA ÖNCÜSÜNÜ SEÇECEK, BAŞVURULAR BAŞLADI

Sürdürebilirlik sorunlarına Türkiye’den çözüm üreten öncüler için başvurular başladı.

TÜRKİYE SKA ÖNCÜSÜNÜ SEÇECEK, BAŞVURULAR BAŞLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Şirketlerinde hayata geçirdikleri projelerle Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA) katkıda bulunan “SKA Öncüleri” haziranda gerçekleştirilecek UN Global Compact Liderler Zirvesi’nde duyurulacak. "2022 Türkiye SKA Öncüsü" başvuruları ise başladı. 

SEÇİM NASIL YAPILIYOR?

Toplam 15 binden fazla firmayla dünyanın en büyük sürdürülebilirlik platformu olan UN Global Compact, dünya genelinde her yıl SKA Öncülerini (SDG Pioneers) belirliyor. SKA Öncüleri; UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanındaki 10 İlke’sine uyarak, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak için projelerini hayata geçiren çalışanlar arasından seçiliyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SKA) ulaşmak için pozitif dönüşümü başlatan bu “Öncüler”, haziran ayında düzenlenecek UN Global Compact Liderler Zirvesi’nde açıklanacak. Öncesinde ülkeler kendi “SKA Öncüsü”nü belirleyebiliyor. 

31 OCAK'A KADAR DEVAM EDECEK

2022 Türkiye SKA Öncüsü başvuruları Global Compact Türkiye’nin web sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Küresel sorunların çözümüne, şirketlerinde hayata geçirdikleri yenilikçi uygulamalarla Türkiye’den katkı sunan çalışanlar, 31 Ocak 2022 tarihine kadar kendi hikayeleriyle yarışmaya web sitesi üzerinden başvurabilecek ya da UN Global Compact üyesi başka bir şirket çalışanını aday gösterebilecek.

GEÇEN YIL ECZACIBAŞI'NDAN SEÇİLMİŞTİ

Geçtiğimiz yılın Türkiye SKA Öncüsü, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir olmuştu.

Şimşir, VitrA İnovasyon Merkezi'nde kamusal alanlar hijyenik tuvalet projesi geliştirmişti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 18:14
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını