TÜRK SAVUNMA SANAYİSİNDEN SUALTI TELEFONU İHRACATI

KoçSavunma, 2020 yılında sualtı telefonunun yabancı bir deniz kuvveti gemisinde kullanımına yönelik sözleşme imzaladı

TÜRK SAVUNMA SANAYİSİNDEN SUALTI TELEFONU İHRACATI
Enerji Zirvesi

Geliştirdiği ürünlerle yurt dışı pazarına yönelik adımlar atan KoçSavunma, Sualtı elektroniği ve akustiği konularında çalışmalar yürütüyor.

Echorium Dalgıç Tespit Sonarı Ailesi, Sualtı Tespit ve Konumlandırma Sistemi, Mermi Tarassut Sistemi, Akustik İzleme ve Yakalama Sistemi gibi birçok ürüne sahip olan KoçSavunma, 2020'de sualtı telefonunun yabancı bir deniz kuvveti gemisinde kullanımına yönelik sözleşme imzaladı.

Mikro işlemci kontrollü, suüstü/sualtı gemileri arasındaki iletişimi sualtı akustik dalgaları aracılığı ile sağlayan haberleşme sistemi olarak görev yapan sualtı telefonu, MİLGEM ve Yeni Tip Karakol botları için sabit, kurtarma gemileri için taşınabilir olmak üzere değişik tipleri bulunuyor.

KoçSavunma, diğer sektörleri de açılmayı planlayarak, TURMEPA ile Smartium Blue sosyal sorumluluk projesi kapsamında, akıllı şamandıraları, Türkiye’nin turistik bölgelerinden Fethiye Körfezindeki deniz suyu temizlik kalitesini düzenli olarak izlemeye başladı.

AR-GE ve İNOVASYON FAALİYETLERİNE AĞIRLIK VERDİK”

KoçSavunma Mühendislik Yöneticisi Hakan Öktem konuya ilişkin yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen 2020 yılı teslimatlarını zamanında gerçekleştirdiklerini belirtti.

Öktem, “Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine ağırlık verdik. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışından önemli siparişler aldık ve birçok firma ile yurt dışı temsilcilik sözleşmeleri imzaladık. Böylece savunma şirketleri tarafından aranılan çözüm ortağı olarak kapatmanın gururunu yaşıyoruz.”dedi.

Bu sürecin devam etmesi için istikrarı koruyacaklarını söyleyen Öktem, stratejik yol haritasını farklı sektörlere açılmak ve yurt dışı pazarlarda büyümek olarak belirlediklerini belirtti.


 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 08:43
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını