banner1339
x

SANAYİDEN 19 BİN ÖĞRENCİYE TABLET

Selçuk Bayraktar'ın uzaktan eğitime ulaşma şansı bulunmayan öğrenciler için başlattığı kampanya kapsamında hediye edilecek tablet bilgisayar sayısı 19 bini buldu.

SANAYİDEN 19 BİN ÖĞRENCİYE TABLET
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olan Selçuk Bayraktar'ın uzaktan eğitime ulaşma şansı bulunmayan öğrenciler için başlattığı kampanya kapsamında hediye edilecek tablet bilgisayar sayısı 19 bini buldu.

Bayraktar'ın, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu "Türkiye'mizin dört bir köşesindeki cevherlerimiz için. Baykar olarak 5 bin öğrenciye uzaktan eğitimlerine katkı sunmak için tablet bilgisayar hediye ediyoruz." paylaşımı bir kampanya haline geldi.

Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in de paydaşı olan ve Türk savunma sanayisine liderlik eden şirketlerin katılımıyla kampanya süratle büyüdü.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ de "Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için 5 bin adet tablet de bizden." ifadesiyle kampanyaya katıldı.

ASELSAN Genel Müdürü olan Haluk Görgün de "eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmak" maksadıyla kampanyaya 5 bin tablet bilgisayarla destek olacaklarını açıkladı.

ROKETSAN, HAVELSAN, TEI ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ de 1000'er tablet bilgisayarla kampanyayı bgenişletit..

Savunma sanayisi şirketlerinin öğrencilere hediye edecekleri tablet bilgisayar sayısı toplamda 19 bine ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 09:50
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını