banner1322
x

Ofçay, artık ABD'li Jacobs'un

Ekim ayı başında Rekabet Kurulu'na satın alma işlemi için başvuran ve kendi internet sitelerinden ortak girişime dair açıklamada bulunan Ofçay'ın, ABD'li Jacobs'a satışına izin verildi.

Ofçay, artık ABD'li Jacobs'un
Endüstri 40 Zirvesi
Türkiye'nin önde gelen çay şirketlerinden Ofçay, ABD'lilere satıldı. Rekabet Kurulu, Ofçay'ın hisselerinin ABD'li Jacobs tarafından devralınmasıyla ilgili anlaşmaya onay verdi.

Ofçay'ın hisselerinin ABD'li Jacobs tarafından devralınmasıyla ilgili anlaşmaya Rekabet Kurulu onay verdi. Yapılan açıklamada, Ofçay hisselerinin tamamının devralınması ve Jacobs Douwe Egberts TR Gıda ve Ticaret A.Ş.'nin hisselerinin belli oranının da Kasap Ailesi'ne devredilmesi işlemine izin verildiği belirtildi.

Ofçay'ın Jacobs'a satışına izin


Rekabet Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Jacobs Douwe Egberts International B.V.'nin kontrolünde bulunan Jacobs Douwe Egberts TR Gıda ve Ticaret A.Ş. tarafından Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. hisselerinin tamamının devralınması ve Jacobs Douwe Egberts TR Gıda ve Ticaret A.Ş.'nin hisselerinin belli oranının da Kasap Ailesi'ne devredilmesi işlemine izin verildi."

İki şirket, ekim ayı başında Rekabet Kurulu'na satın alma işlemi için başvurmuş ve kendi internet sitelerinden ortak girişime dair açıklamada bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 18:16
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını