banner1322
x

MESLEKİ EĞİTİME DESTEKLER SÜRÜYOR

BESİAD, İstanbul Kartal Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ve İstanbul Avcılar Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ile protokol imzaladı. Anlaşmaya göre nitelikli iş gücüne destek verilecek.

MESLEKİ EĞİTİME DESTEKLER SÜRÜYOR
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - BESİAD (Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği), İstanbul Kartal Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ve İstanbul Avcılar Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi ile gerçekleştirdiği protkol anlamasına göre nitelikli iş gücüne destek sağlayacak. Konuylal ilgili açıklama gerçekleştiren BESİAD Başkanı Mustafa Tecdelioğlu, "Üretim sanayisinin gelişmesi ve sektördeki üretim açığının kapanması için nitelikli iş gücünün oluşturulması gerekiyor. Bu açığı kapatabilmemiz için meslek liseleri önemli bir kaynak oluşturuyor. Sektörümüzle nitelikli iş gücü bu iki lisemizle anlaşma imzaladık" dedi. 

3 KURUM ORTAK ÇALIŞIYOR 

BESİAD Başkanı Mustafa Tecdelioğlu anlaşma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) ve BESİAD ortak olarak çalıştığını söyledi. Eğitim projelerine devam etmek istediklerinin altını çizen Tecdelioğlu, "Dernek olarak diğer şehirlerde de üye firmalarımız bulunuyor. Onlar da bulundukları yerlerdeki ticaret ve sanayi odalarıyla bu projeye katkı sağlayacak. Okuldaki öğrencileri her zaman desteklemek gerekiyor. Aynı zamanda anlaşma imzalanan okulların yönetiminde bir temsilcimiz de olacak. Sektördeki katma değerli üretim açığını kapatmak için nitelikli iş gücü gerekiyor. Bunun da en önemli kaynağı meslek liseleri. Sektörümüzle nitelikli iş gücü bu iki lisemizle anlaşma imzaladık. Öğrencilerimize okul hayatları boyunca staj imkanı vereceğiz. Daha sonrasın da onların sektörde yer almasını da sağlayacağız." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 09:22
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını