banner1322
x

Kanada: Huawei casusluk yapmıyor!

Kanadalı operatörler, Huawei telefonların casusluk yapmadığını açıkladı. İletişim firmasının verdiği mesajlara karşın, 2019, Çinli marka için zor bir yıl olacak.

Kanada: Huawei casusluk yapmıyor!
Robot Zirvesi

ABD Çinli şirket Huawei'yi bir tehdit olarak göredursun, Kanada şirketin casusluk yapmadığını açıkladı.
Huawei marka telefonlar, ABD'de resmen satılmasa da, Kanadalı operatörler aynı telefona garanti de veriyorlar.

CASUS TELEFON İDDİASI...

Bell Mobility ve Virgin Mobile Kanada operatörleri, telefonu garantili satmalarına karşın, müşterilerin, Mate 20 serisinin dinleniyor olduğu yönündeki kuşkularını gidermek için operatörler, “Cihazlarınızdan endişelenmenizi gerektiren hiçbir neden yoktur” şeklinde bir mesaj yayımladı.

İADE KONUSU...

Açıklamada, yine de telefonlarını iade etmek isteyen kullanıcıların. Bunu standart prosedürü izleyerek yapmaları gerektiğini ve 15 gün içinde işlemleri tamamlamaları yönünde uyardı.

5G ALTYAPISI SAVAŞI...

Dünyanın önemli bir bölümünün 5G alt yapısını tesis eden Çinli firmanın asıl geliri de bu alt yapıdan geliyor. Mate serisi ile başlayan casusluk suçlamasının, altyapı sürecine de yansıyacağı konuşuluyor. ABD ile Çin arasında devam eden ve en sıcak etkisi Huawei üzerinden yaşanan ticaret savaşında, şimdiden başta Almanya olmak üzere, Avrupa’nın temkinli baktığı belirtiliyor. Görünen o ki, 2019 Çinli iletişim devi için çok zor geçecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 17:23
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını