GERİ DÖNÜŞÜM İLE EKONOMİYE 3 MİLYON EURO GİRDİ SAĞLIYOR

Kentteki beyaz eşya fabrikalarında üretim hatası nedeniyle testlerden geçemeyen buzdolaplarını dönüştüren Sahalar Metal, defolu buzdolaplarının geri dönüşümü ile ekonomiye yaklaşık 3 milyon Euro girdi sağlıyor.

GERİ DÖNÜŞÜM İLE EKONOMİYE 3 MİLYON EURO GİRDİ SAĞLIYOR
Endüstrideara

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki beyaz eşya fabrikalarında üretim hatası nedeniyle kalite kontrol testlerinden geçemeyen buzdolaplarını satın alan Sahalar Metal, bu buzdolaplarını genelde ithalat yoluyla tedarik edilen metal, polistiren, polietilen ve poliüretan olmak üzere 4 ana grupta geri dönüşümünü gerçekleştiriyor. 
Yaptıkları işle hem çevreye hem de ekonomiye önemli bir katkı sunduklarını ifade eden Sahalar Metal Genel Müdürü İsmail Aydın, bu nedenle ülkenin stratejik sektörlerinden biri olduklarını belirtti.

YILLIK 150 BİN TONUN ÜZERİNDE GERİ DÖNÜŞÜM 

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilen kusurlu buzdolaplarını değerlendirdiklerini belirten Aydın, genelde ithalatla elde edilen ham maddeleri geri dönüşümle yeniden kazandıklarını aktardı. Yıllık 150 bin tonun üzerinde geri dönüşüm yaptıklarını vurgulayan Aydın, bu sayede Türkiye’ye yaklaşık 3 milyon Euro girdi sağladıklarını belirtti. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını