BİÇERDÖVER YEDEK PARÇA ÜRETİCİSİNDEN İHRACATA KATKI

Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi'nde biçerdöver yedek parça üreten firma, 30'un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirdi ve 3,5 milyon avro katkı sağladı.

BİÇERDÖVER YEDEK PARÇA ÜRETİCİSİNDEN İHRACATA KATKI
Endüstrideara

Kırıkkale'de biçerdöverler için yedek parça imal eden firma, 2021 yılının ilk 10 ayı içerisinde yaklaşık 3,5 milyon avro değerinde ihracat yaparak Türkiye’nin ekonomisine katkı sağladı. Şirket sahibi Emre Baştuğ, konuyla ilgili açıklama gerçekleştirerek yurt dışında yaşanan fabrika kapanmaları ve tedarik zincirinde sorunların yaşanması nedeniyle bizler avantaj sağladık. Bu kapsamda birçok ülkeden 2022 yılı için siparişler almayı sürdürüyoruz” dedi.  

“14 BİN PARÇA ÜRETİYORUZ”

Şirket sahibi Emre Baştuğ, “Firmamız, 1958 yılında dedemiz Halil Baştuğ tarafından kuruldu. O günden beri biçerdöver yedek parçası imalatı yapıyoruz. İşletmemizin bünyesinde 97 personelimiz bulunuyor ve 3 vardiya olarak çalışmalar sürüyor.  İç piyasaya ve 30'dan fazla ülkeye satış yapıyoruz. New Holland'ın biçerdöver grubunda da ana tedarikçisiyiz. Biçerdöver grubunda yürüyen aksamlar denilen şanzıman, miller, kasnaklar, akslar, poyralar, dişliler, yine şanzımandaki dişli grupları ve bunlara dair 14 bin parça üretiyoruz. Türkiye'de olmayan diğer biçerdöver modellerine de parça üretimi yapıyoruz. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Irak, Suriye, Fas, Tunus, Malezya, Türkmenistan, Özbekistan, Venezuela, Sudan yer alıyor. Avrupa'da ise İspanya, İngiltere, İtalya, Almanya, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, Polonya, Slovakya, sektörde en yoğun olarak çalıştığımız ülkeler. Bu ülkelerin içerisinde Belçika, Hollanda ve Almanya'daki tedarik yaptığımız firmaların da yine ana tedarikçisiyiz. Onlar da globalde kimisi 20-30 ülkede faaliyet gösteriyor. O firmalara da ürünlerimizi kendi markamızla ancak onların ambalajıyla gönderiyoruz. Polonya ve Macaristan'daki birçok firma da bizden aldıkları ürünleri kendi ihracat bölgelerine etiketleriyle pazarlıyor." (AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 17:06
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını