ARAS KARGO'DA KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ VAR

Kadın-erkek dengesini gözeterek oluşturduğu yönetim ve çalışan kadrosuyla eşitliğin önemini vurgulayan Aras Kargo'nun yönetiminin yarısı kadınlardan meydana geliyor.

ARAS KARGO'DA KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ VAR
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Kadın-erkek dengesini gözeterek oluşturduğu yönetim ve çalışan kadrosuyla eşitliğin önemini vurgulayan Aras Kargo'nun yönetiminin yarısı kadınlardan meydana geliyor.

Aras Kargo'nun konuyla ilgili açıklamasına göre, şirket, erkek egemen bir sektör olarak bilinen kargo sektöründe, kadın istihdamını artırmaya yönelik izlediği politikayla yönetimde de kadın-erkek dengesini sağladı.

Aras Kargo'nun 8 kişiden meydana gelen yönetim ekibinin yarısını kadınlar oluşturuyor. BM Kadınları Güçlendirme prensiplerini imzalayan ilk kargo şirketi olan Aras Kargo, kadın çalışanlara yönelik uygulamalarıyla sektördeki öncü konumunu koruyor. Şirkette, içlerinde genel merkez yöneticileri, şube müdür ve temsilcileri, kurye, yedek parça yöneticisi ve teknisyenlerin de dahil olduğu 1.700'e yakın kadın çalışıyor.

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri  bulunanAras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, bu rakama ulaşmalarında BM Kadınları Güçlendirme Prensipleri'ni imzalamalarının ve üst yönetim ekibinin yarısının kadın yönetici olmasının rolünün büyük olduğunun altını çizdi.

Ayyarkın, atılan imzayla şirket insan kaynakları politikalarında radikal bir karar alarak kadın çalışan sayılarını artırmak üzere bir kota koyduklarını söyledi

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 16:05
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını