10. Saraybosna İş Forumu başladı

Forum'un "Liderlik" konulu panelinde söz alan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katılımcı ülkelerin aslında doğu ve batı ile kuzey ve güney arasında kavşak görevi üstlendiğini belirtti. Bölge ülkeleri açısından önemli olanın Avrupa Birliği ülkelerine yakınlık olduğunu ve bunun AB'ye entegre olmak ile ortak vizyonun geliştirilmesi konularında avantaj sağlayacağını söyledi.

10. Saraybosna İş Forumu başladı
Enerji Zirvesi

SARAYBOSNA (AA) - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katılımcı ülkelerin aslında doğu ve batı ile kuzey ve güney arasında kavşak görevi üstlendiğini belirtti. Bölge ülkeleri açısından önemli olanın Avrupa Birliği ülkelerine yakınlık olduğunu ve bunun AB'ye entegre olmak ile ortak vizyonun geliştirilmesi konularında avantaj sağlayacağını söyledi.

Oktay, 10. Saraybosna İş Forumu kapsamında gerçekleştirilen "Liderlik" konulu panelde; bölgede birlik duygusunun bulunduğunu vurgulayarak, temennilerinin 'Tek Bölge, Tek Ekonomi' yönünde olduğunu aktardı.

Oktay, bölgede dezavantajlar yerine, ortak çıkar ve değerlere odaklanılması gerektiğini vurgulayarak, bu değerlerin kimi zaman kültürel, kimi zaman ise demografik ya da coğrafik olabileceğini vurguladı. 

Oktay, AB ülkelerine yakın olmanın teknoloji ve pazara da yakınlık demek olduğunu belirterek, genç ve iyi eğitimli bir nüfusun kültürel çeşitlilik ile iş fırsatları ve yeniliklerden de daha rahat faydalanabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 14:13
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını