GNC Makina, KEYAP’ta bulunan binasında GNC Akademi’nin lansmanını gerçekleştirdi. Lansmanda açılış konuşması yapan GNC Makina Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinkaya şirketin kuruluş hikayesini anlatırken sektörün en genç firması olmalarına rağmen kısa sürede çok yol kat edip ilk üçe girdiklerini söyledi. Çetinkaya, hedeflerinin; alanında en çok tercih edilen firma olmak olduğunu söyleyerek GNC Akademi’nin işlevini anlattı.

MAKİNE SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE ÜRETİM SÜREÇLERİ MAKİNE SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE ÜRETİM SÜREÇLERİ

CNC operatörlerini yine kendi alanlarında istihdam etmenin ve üretim sektörüne kazandırmanın öneminden bahseden Çetinkaya, operatörlerin kattıkları değeri vurguladı ve şunları söyledi: “Hayatımızın devam etmesine, gelişmesine emek harcayan ve hayatımızın her alanına dokunan CNC operatörlerinin maalesef ne kadar önemli iş yaptıkları çok bilinmiyor, otomotiv sektöründen savunma sanayine, kalıp endüstrisinden havacılık ve medikale sektörüne her alanda onların emeği ve bilgisi var. CNC operatörleri üreten Türkiye’nin gerçek yaratıcıları. Onları kazanmalıyız.”

YİNE BİR İHTİYACI GİDERMEK İÇİN GNC AKADEMİ’Yİ KURDUK

Çetinkaya’nın ardından konuşma yapan GNC Makina kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Yıldız ise, ‘’Bizler 2010 yılında bir ihtiyacı gördüğümüz için GNC Makina’yı kurmuştuk. Hizmet, kalite, personel gibi ihtiyaçlara cevap verebileceğimizi düşündüğümüz için bu yola baş koyduk. Bugün dünyada yetişmiş bir elemanın ekonomiye ne kadar önemli katkılar sağladığına şahit olduk. Yetişmiş, nitelikli iş gücünün sektörü nasıl büyütebileceğini biliyoruz” diye konuştu.

GNC Makina Genel Müdürü Mehmet Ürek de konuşmasında futbol yorumcusu Nihat Kahveci’nin başarıya giden yolu anlatacağını belirterek takım çalışmasının önemine dikkat çekti.

NİHAT KAHVECİ’DEN İMZALI FUTBOL TOPU

GNC Makina’yı genç yaştaki başarılarından dolayı tebrik ederek söze başlayan Nihat Kahveci firma ile kendi yapısı arasındaki benzerlikleri dile getirdi. 14 yaşında futbol hayatına başlayan ünlü futbolcu anılarını paylaştığı konuşmasında konuklara eğlenceli anlar yaşattı. Etkinliğin sonunda Nihat Kahveci konuklara futbol topu imzalayarak hediye etti. GNC Makine da Nihat Kahveci’ye özel bir sürprizi oldu. Şirketin kendi makinelerinde alüminyumdan işlenen futbol topu Nihat Kahveci’ye edildi. Son olarak akademi ekibi ve konuklar GNC Akademi sınıflarında özel parça işlediler ve makineler hakkında detaylı bilgiler aldılar.