ASSAN PANEL’İN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ ASSAN PANEL’İN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ

2020 yılında Entek Elektrik çatısı altında kurulan Enspire Kreatif Enerji Çözümleri, sıfır emisyon ve tamamen sürdürülebilir enerjiye geçiş politikasıyla karbonsuz ekonomi prensibiyle hareket ediyor. Temiz enerji kullanımını geniş bir tabana yayma hedefiyle yola çıkan Enspire, işletmelere yatırımsız tasarruf imkânı sağlayarak geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakılmasına destek oluyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KARBONSUZ ENERJİ ÜRETİMİNİ BENİMSİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Entek Elektrik Genel Müdürü Bilal Tuğrul Kaya, “Enspire olarak enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerjiyi odak noktamıza alıyoruz. Dünya, yüksek maliyetli, güvenli olmayan, kirletici, değişken fiyatlı fosil yakıtlara olan bağımlılığımızdan kaynaklanan eş zamanlı bir enflasyon krizi ve iklim kriziyle karşı karşıya. Biz, tamamen sürdürülebilir ve karbonsuz enerji üretim modelini benimsiyoruz. Bu sayede daha temiz bir dünya için sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyoruz. Temiz enerji için Türkiye’de öncüsü olduğumuz bu sorumluluk bilincinin enerji sektöründe yer alan bütün şirketler tarafından ortaya koyulması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi. 

“ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI DA YENİLENEBİLİR ENERJİ KADAR ÖNEMLİ”

Kaya, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kadar önemli bir konu. Enerjinin verimli kullanılması halinde büyük değişimler sağlanabilir ve gerçekten karbonsuz bir ekonomiye ulaşabiliriz. Yatırımın finansmanını düşünmeden geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakılmasını ancak böyle sağlayabiliriz. Bugün üretim yapan her fabrikanın sadece enerji verimliliği ve yerinde enerji yatırımları yapması değil, bunu karbonsuz veya düşük karbonlu olarak yapması büyük önem taşıyor. Biz de var olan ve giderek artan emisyonu azaltmak yerine tamamen ortadan kaldırmaya yönelik projeler üretiyoruz.”