Fosil yakıtlardan elde edilen enerji kaynaklarının dünya genelinde giderek daha çok kullanılması, birçok farklı problemi de beraberinde getiriyor. Yapılan araştırmalar karbon emisyonlarının azaltılmaması durumunda 2100 yılına kadar küresel çapta ortalama 3 derecelik sıcaklık artış olacağını ortaya koyarken bu riskin kontrol altına alınabilmesi için şirketlerin yenilenebilir ve yerinde enerji kaynaklarına yönelmesi büyük önem taşıyor. 

“PROJELERİMİZLE ENERJİDE YÜZDE 40 TASARRUF SAĞLIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Entek Elektrik Genel Müdürü Bilal Tuğrul Kaya, Çözümlerimizle hem iklim krizine karşı mücadele konusunda önemli bir görevi hayata geçiriyoruz hem de sanayi kuruluşlarının ve ticari binaların enerji tasarrufu sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Bu sayede müşterilerim enerji verimliliği sağlıyor ve karbon emisyonlarını azaltabiliyor. Üstelik benimsediğimiz model sayesinde yürütülen projeyi, bu verimlilikten elde ettikleri kazançla karşılayabiliyorlar.” dedi.   

“ÇALIŞMALARIMIZ KARBONU ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK”

Kaya, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Karbonsuzlaşma dinamik bir şekilde takip edilmesi gereken bir süreç. Tüm dünyada enerji konusunda yeni bir ekonomik model oluşuyor ve bu modelde karbonun yeri yok. Uzun süren sübvansiyonlardan sonra artan enerji fiyatları, enerji verimliliği yatırımlarının fizibilitesini de olumlu hale çeviriyor. Bunun sonucunda da karbonsuzlaşmaya yönelik ihtiyacın yükselmesiyle birlikte bugüne kadar ertelenen yatırımlar artık gündemde ön planda yer almaya başladı. Biz de Enspire olarak bundan hareketle var olan ve giderek artan emisyonu azaltmak yerine tamamen ortadan kaldırmaya yönelik projeler üretiyoruz.”  
 
 

ASSAN PANEL’İN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ ASSAN PANEL’İN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ