ZORLU ENERJİ’NİN TRAKYA BÖLGESİNE SIFIR ATIK BELGESİ

Zorlu Enerji, Trakya doğal gaz dağıtım bölgesinde “Sıfır Atık Yönetim Talimatı’’ çerçevesinde birtakım uygulamaları hayata geçirdi. Zorlu Enerji, bu uygulamalar sayesinde “Sıfır Atık Belgesi” aldı.

ZORLU ENERJİ’NİN TRAKYA BÖLGESİNE SIFIR ATIK BELGESİ
Endüstrideara

Zorlu Enerji, Akıllı Hayat 2030 vizyonundan hareketle farklı yatırım ve projeleri hayata geçiriyor. Bu proje kapsamında gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir çevre bırakmayı hedefliyor. Bu kapsamda hem yerli hem de yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım gerçekleştiren Zorlu Enerji, sürdürülebilir bir gelecek için dekarbonizasyon odaklı iş yapış biçimlerini benimsemeye devam ediyor. Atık yönetim uygulamalarıyla da çevresel zararı en aza indiriyor.

ATIKLARIN İŞLETİLMESİNE İLİŞKİN EĞİTİMLER TAMAMLANDI 

Zorlu Enerji, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ’Sıfır Atık Yönetim Talimatı’’ çerçevesinde sıfır atık konusunda kendi bünyelerinde çalışma ekipleri oluşturarak yönetmelikte belirtilen değerlendirilebilir atıklar için ayrı bir toplama sistemini hayata geçirdi. Zorlu Enerji, Trakya doğal gaz dağıtım bölgesi kapsamında Çerkezköy, Edirne, Kırklareli, Lüleburgaz ve Tekirdağ yer alıyor. Bu 5 ayrı noktada atıkların işletilmesine ilişkin eğitimleri tamamlandı. Eğitimlerin sonunda ise ‘’Sıfır Atık Belgesi’’ni almaya hak kazandı.

 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını