banner1322
x

ZORLU ENERJİ’DEN 1.2 MİLYON FİDAN

Zorlu Enerji, sıfır karbon hedefine ulaşmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle 1.2 milyon fidan dikmeye hazırlanıyor.

ZORLU ENERJİ’DEN 1.2 MİLYON FİDAN
Robot Zirvesi

Zorlu Enerji, “Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi” kapsamında geleceğe yeşil bir dünya bırakmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirdiği proje ile 1.2 milyon fidana ulaşmayı hedefliyor.

YENİLENEBİLİR VE TEMİZ YATIRIMLAR 

Zorlu Enerji, yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Firma, iklim kriziyle mücadele kapsamında dekarbonizasyon odaklı iş yapış biçimlerini benimsiyor. Ayrıca çalışmaları neticesinde oluşan karbon ayak izini Tarım ve Orman Bakanlığı ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi ile sıfırlamayı hedefliyor. Firma son olarak Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde hatıra ormanı oluşturdu. Proje kapsamında 30 bin kızılçam, 40 bin badem ve 20 bin akasya fidanı dikti. Zorlu Enerji, bugüne kadar 330 binden fazla fidan dikimi gerçekleştirdi. Zorlu Holding’in hedefi ise diktiği fidan sayısını 1,2 milyona çıkarmak. Zorlu Enerji’nin 2020 yılı sonu itibariyle Türkiye’deki üretim portföyü içindeki yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerji oranı yüzde 87’ye ulaştırdı. Zorlu Enerji’nin RES, HES ve JES alanında gerçekleştirdiği yatırımlar kadar güneş enerji ekosisteminin oluşturulmasına da önemli katkı sunuyor.  
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını