banner1112
x

ZES 81 İLDE 1000 İSTASYONA ULAŞTI

Elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve kesintisiz sürüş deneyimi sunmak için yola çıkan ZES, Türkiye’nin 81 ilinde 1000 istasyona ulaştı.

ZES 81 İLDE 1000 İSTASYONA ULAŞTI
Enerji Zirvesi

Zorlu Enerji'nin elektrikli şarj istasyonu ağı Zorlu Energy Solutions (ZES), elektrikli araç kullananların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla yatırımlarını sürdürüyor. ZES, son olarak hedeflediği rakama ulaştı ve Türkiye’nin 81 ilinde 1000 istasyona sahip oldu. 81 ilde bulunan yaygın ağı ve kolay ulaşılabilen lokasyonlarıyla araçlarını hızlı şekilde şarj etme olanağı sağlıyor.

AYNI ANDA 4 ARAÇ ŞARJ EDİLEBİLİYOR 

Zorlu Enerji’nin 2018 yılında kurduğu ZES ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını yaygınlaştırmak amacıyla yatırımlarını sürdürüyor. Bu sebeple sadece şehir içinde değil şehirlerarası seyahatlerinde önünü açıyor. ZES yüksek hızlı şarj istasyonları, aynı anda 4 aracı şarj edebiliyor ve araçlar 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaşabiliyor. Bu gelişmeyle elektrikli araç sürücülerinin seyahat rotalarını ciddi anlamda genişleten ZES, Kurban Bayramı'nda uzun mesafe sürüş gerçekleştirmek isteyen sürücülere, Türkiye'nin dört bir yanında kesintisiz bir rotayla sürüş imkanı sağlıyor. (AA) 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 16:57
YORUM EKLE

Legrand

Aha

Dergiler