banner1013
x

YK ENERJİ’DEN KADINLARA MESLEK EDİNDİRME KURSU

Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji), kadınların öğrenmesine ve üretmesine destek vermek amacıyla meslek edindirme kursları düzenliyor.

YK ENERJİ’DEN KADINLARA MESLEK EDİNDİRME KURSU
EndüstrideAra4

Limak Enerji ve IC Enerji ortak yatırım iştirakiyle işletilen Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji), santralde çalışanların kızlarına ve eşlerine yönelik meslek edindirme kursları düzenliyor. Bu proje kapsamında kadınlar Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü iş birliğiyle üretime ve aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

“FARKLI ALANLARDA EĞİTİM DÜZENLENİYOR”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren YK Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Cafer Varol, “Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasını destekliyoruz. Kadın personellerinin yanı sıra çalışanlarının eşlerini ve kızlarını da kapsayan projelere imza atıyoruz. Küçük gruplar halinde devam eden kurslar, toplamda 100 kadına eğitim fırsatı sunuyor. Milas Halk Eğitim Merkezi bünyesinde geleneksel el sanatları eğitmenleri Şengül Türk İri ve Zübeyde Öztürk öncülüğünde Yeniköy ve Kemerköy Sosyal Site'de ikamet eden kadınlar için tığ örücülüğü, Tokat ahşap baskı ve sepet örücülüğü kursları düzenliyoruz. Hangi alanda eğitim istediklerine kadınlarımız kendileri karar veriyor. Projemizde amacımız, ekonomiye katkı sunmanın desteklenmesinin dışında toplumda hayat boyu öğrenme kültürü ve farkındalığının oluşturulması, öğrenme fırsatlarına erişimin artırılması, bireylerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi. YK Enerji olarak bu kapsamda projelerimiz devam edecek." dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 08:40
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Vat

Dergiler