banner1322
x

YK ENERJİ 300 BİN FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

YK Enerji Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mesut Serhat Dinç, 2020 yılında Orman Genel Müdürlüğü ile ortaklar arasında '3 Yılda 1 Milyon Ağaçlandırma Sözleşmesi' imzalandığını açıkladı. 

YK ENERJİ 300 BİN FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Endüstrideara

Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 5'ini karşılayan YK Enerji, 2020 yılında sosyal sorumluluk projelerine devam etti. Hayata geçirdikleri projelerle ilgili bilgi veren Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş Enerji Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mesut Serhat Dinç, "Şirket olarak yer altı kaynaklarımızı en doğru şekilde ülke ekonomimize kazandırmak içini çaba sarf ediyoruz. 6 yıl önce, Yeniköy Kemerköy santrallerini devraldığımız ilk günden bu yana insan hayatını ve doğayı ön plana alarak ve sürdürülebilir kalkınmaya öncelik vererek üretim yapıyoruz. Bu konudaki hassasiyetimizi her zaman sürdüreceğiz." dedi. 

300 BİN FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ     

Dinç, hizmet verdikleri bölgede kadın ve gençler için istihdam ve gelir modeli ortaya koyarak örnek teşkil etmeyi amaçladıklarını belirtti. Dinç, konuyla ilgili açıklamayı şu sözlerle gerçekleştirdi.  "2020'de çevredeki köy okullarına kütüphane yapılmasını ve kütüphanesi olan okullara ise kitap temini sağladık. Bu yıl desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz. Yine geçen yıl olduğu gibi çevre köy okullarımızda enerji sektörünün ve farklı meslek gruplarının tanıtımlarına, iş sağlığı ve güvenliği konularında farkındalık artırıcı eğitimlerimize devam ediyoruz. Ayrıca yatırım ortaklarımız Limak & IC Holding Vakıfları tarafından verilen burslardan çevre köylerimizde okuyan dezavantajlı öğrencilerimizin faydalanmasını sağlıyoruz. 2020'de Orman Genel Müdürlüğü ile ortaklarımız arasında imzalanan '3 Yılda 1 Milyon Ağaçlandırma Sözleşmesi' kapsamında 300 bin fidan dikimi kurumumuz adına gerçekleştirildi. Buna ilaveten, Kömür Üreticileri Derneği'nin yaptığı ağaçlandırma çalışmalarında 100 bin fidan dikimi yapılarak toplam 400 bin ağaç diktik” dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 12:39
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını