banner1322
x

YILKOMER STRATEJİK TESİSLERE YÖNELİYOR

Yılkomer Genel Müdürü Serdar Aksoy, “Yeni dönemde stratejik tesislere yönelmeyi hedefliyoruz. Bu tesisler arasında hastaneler, askeri tesisler, savunma sanayi, patlayıcı tesisler yer alıyor” dedi.

YILKOMER STRATEJİK TESİSLERE YÖNELİYOR
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

Yeni dönem hedef ve projelerini konuşmak amacıyla bir araya gelen Yılkomer Genel Müdürü Serdar Aksoy, stratejik tesislere yöneldiklerine dikkat çekti. Aksoy, “En önemli hedeflerimizden biri Raycap strikesorb sistemini insanlara anlatabilmek. Çünkü yıldırımdan korunamamak ya da sürekli yıldırımdan zarar görmek bir kader değildir. Bu sorunu doğru mühendislik ile çözebiliriz. Bu sorunla ilgili sağlanan çözümü herkese anlatmak istiyoruz. Bunu yapabilmek için öncelikle stratejik tesislere yönelmeyi hedefliyoruz. Bu tesisler arasında hastaneler, askeri tesisler, savunma sanayi, patlayıcı tesisler yer alıyor” dedi.  

Yılkomer firmasının hizmetlerinden bahsedebilir misiniz? 

Yılkomer ismi, yıldırımdan korunma merkezinin kısaltmasından doğdu. Yıldırımdan korunma konusu dört adımdan oluşuyor. Topraklama sistemi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz topraklama konusunda tasarım, ürün tedariki, malzeme temini, ölçümü, raporlama, kontrolü ve projelendirilmesi gibi birçok çalışma yürütüyoruz. Yine tesislerdeki tüm topraklamaların eş potansiyele alınması tesislerin koruma topraklaması, fonksiyon topraklaması, işletme topraklaması gibi tüm topraklamaların gözden geçirilmesi konusunda faaliyet gösteriyoruz. Topraklama merkezi yapılanmamız altında müşterilerimizin topraklama konusundaki tüm taleplerine karşılık verebiliyoruz.

Alçak gerilim parafudr sistemleri yaptığımız çalışmaların arasında en önemlisi olarak dikkat çekiyor. Parafudr ve dış yıldırım keşfi dizayn uygulamasının yanı sıra elektrik iç tesisat kontrol raporlanması, harmonik ölçümleri, termal kamera kontrolleri gerçekleştiriyoruz. Son iki yıldır çalışma alanımıza giren kaçak akım rölesi çalışmaları dikkat çekiyor. Kaçak akım rölesi çalışmaları güvenlik açısından önem arz ediyor. Kaçak akımlar yıldırım düştüğü zaman atıyor ya da makinalar üzerinde sürücü devreye girdiğinde kaçak akım tutmuyor. Bu da kullanıcıların zorluk yaşamasına neden oluyor. Parafudr, pano içerisine gelen darbeyi nano saniyede algılıyor. Parafudr cihazları korurken, kaçak akım rölesi insanın can güvenliğini koruyor. Yani hepsinin görevi birbirinden farklıdır. Bizim ürün gamımızda kaçak akım konusuyla ilgili özel röleler bulunuyor. Özel ürünlerimizle hem cihazları hem insanları koruyoruz hem de yangına karşı yıldırım kaynaklı hasarları önlemeye çalışıyoruz. 

Bize yeni dönem hedefleriniz ve projelerinizden bahsedebilir misiniz? 

Yılkomer olarak yeni dönemde de yatırımcıları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu noktada ayda bir kere online eğitimler düzenleyeceğiz ve internet üzerinden kullanıcılara ulaşacağız. Keşif çalışmalarımızı da artıracağız ve eğitim vereceğiz. Talep eden tesisleri ziyaret ederek bilgilendirme çalışması yapacağız ve en doğru koruma projelerini sunacağız. 
En önemli hedeflerimizden biri Raycap strikesorb sistemini insanlara anlatabilmek. Çünkü yıldırımdan korunamamak ya da sürekli yıldırımdan zarar görmek bir kader değildir. Bu sorunu doğru mühendislik ile çözebiliriz. Bu sorunla ilgili sağlanan çözümü herkese anlatmak istiyoruz. Bunu yapabilmek için öncelikle stratejik tesislere yönelmeyi hedefliyoruz. Bu tesisler arasında hastaneler, askeri tesisler, savunma sanayi, patlayıcı tesisler yer alıyor. 
Biz işimizi bir iş gibi değil, hobi olarak görüyoruz. O yüzden sevdiğimiz ve iyi bildiğimiz bu konuyu insanlara aktarmak en büyük hedefimiz diyebiliriz.

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını