Yılkomer geleneksel eğitim seminerini gerçekleştirdi

Yılkomer, yıldırımdan korunma ve topraklama konusuyla ilgili gelişen yeni teknolojileri ve yönetmelikleri düzenlediği eğitim seminerinde katılımcılarla paylaştı.

Yılkomer geleneksel eğitim seminerini gerçekleştirdi
Endüstrideara

Yılkomer, 26 Şubat 2020 tarihinde Point Hotel Barbaros'ta hayata geçirdiği eğitim semineri programı ile farklı sektörlerden 450 kişiyi ağırladı. Yıldırımdan korunma ve topraklama alanında gelişen yeni teknolojilerinin anlatıldığı seminer programında ayrıca yeni yönetmelikler konuşuldu. 

Program kapsamında 7 konuşmacı sunum gerçekleştirirken alınabilecek önlemlerle can ve mal kaybının önlenebileceğine dikkat çekildi. Yılkomer Genel Müdürü Serdar Aksoy, “Türkiye’de güncel yıldırım risk durumu, IEC 62305 Standartı kapsamında dış yıldırımdan korunma ve AG parafudr sistem dizaynı” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından Elkobis firmasından Marek Labiak IEC 62305 Standartı kapsamında İzoleli ve Pasif Dış Yıldırımdan Korunma Sistemlerini anlattı. Ele alınan diğer konular arasında; AG Parafudr teknolojileri, Raycap yeni seri AG Parafudr Sistemleri, kaçak akım röle tipleri, sistem koruma elemanları gibi başlıklar yer aldı. Solar santrallerde topraklama sorunları ve elektriksel arıza kaynakları konusunu ise Solarian firmasından Orçun Baslak anlattı.  


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 19:02
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını