YEŞİL KAYNAKLARDAN ELEKTRİK TEDARİK DÖNEMİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yenilenebilir enerji kaynaklarını desteklemek amacıyla Yeşil Tarife sistemini devreye aldı. Limak Enerji ise farkındalık yaratmak için faturaları yeşil renkle tasarladı.

YEŞİL KAYNAKLARDAN ELEKTRİK TEDARİK DÖNEMİ
Endüstrideara

Limak Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda toplumu bilinçlendirmek için faturaları yeşil renk ile yeniden tasarladı. Ayrıca faturalara bilgilendirme mesajı ekleyerek yeşil tarife hakkında tüketicilere bilgi vermeyi amaçladı. Yeşil tarifeye geçmek isteyen tüketiciler online işlem merkezi, çağrı merkezi ya da müşteri işlem merkezi üzerinden başvurularını kolaylıkla yapabilecek. 

YEŞİL TARİFEYE GEÇEREK ÖRNEK OLMAYI AMAÇLIYOR 

Yeşil Tarife konusu ile ilgili görüşlerini belirten Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlığımızın da yaptığı açıklamalarda geçen yıl elektriğimizin yüzde 45'ini, bu senenin ilk 6 ayında ise yüzde 50’sini sadece yenilenebilir kaynaklardan ürettiğimiz görüldü. Bizler de şirket olarak yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunu çok önemsiyoruz” dedi. Aytac ayrıca Yeşil Tarife ile yerli kaynaklardan enerji temin edilmesinin ülke ekonomisine önemli oranda katkı sağlayacağını hem de daha yaşanabilir bir dünya için farkındalık oluşturacağını söyledi. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 16:37
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını