YEŞİL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE 200 BİN TL’LİK HİBE

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı yeşil dönüşüm projesi olan genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecek.

YEŞİL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE 200 BİN TL’LİK HİBE
Endüstrideara

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) Programı, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla önemli bir destek programı hazırladı. Program, yeşil dönüşüm projesi hazırlayan gençlere 200 bin TL hibe desteği sunacak. 

EĞİTİMLER VE MENTORLUK DESTEKLERİ ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) Programı, teknolojik anlamda hazırlanan inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları içeren projeler için açılan çağrılara hibe desteği sağlıyor. Geri ödemesiz verilen bu destek kapsamında iklim değişikliğiyle mücadele edilmesi hedefleniyor hem de sanayinin yeşil dönüşümüne katkı sağlanması amaçlanıyor. BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı ile TOBB ETÜ, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (TTM) ve Konya Ticaret Odası (KTO) iş birliğiyle BİGG GARAJ Girişimcilik Destekleme Programı uygulanacak. BİGG GARAJ Programı kapsamında sağlanacak teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma, proje yazma eğitimleriyle tüm mentorluk destekleri TOBB ETÜ TTO GARAJ tarafından ücretsiz gerçekleştirilecek. (AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 12:27
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını