YER ALTI MADEN İŞLETMELERİNE 2,5 MİLYON TL HİBE

Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) Finansal Destek ve Rehberlik Programından faydalanan 80 yer altı maden işletmesine yaklaşık 2,5 milyon TL hibe desteği sundu.

YER ALTI MADEN İŞLETMELERİNE 2,5 MİLYON TL HİBE
Endüstri 40 Zirvesi

Konuyla ilgili detaylı açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, MİSGEP faydalanıcısı 80 yer altı maden işletmesine üçüncü hibe desteği ödemesi gerçekleştirdiğini belirtti. Programı Türkiye ve AB ortak olarak finanse etti. Beklenen şartları yerine getiren yer altı maden iş yerleri için Temmuz ayında 732 bin, ağustos ayında 850 bin, eylülde 898 bin olmak üzere toplam 2 milyon 480 bin lira hibe desteği sağlandı.

ISG PROFESYONELİNİN GÖREVLENDİRİLMESİ ŞART 

Yer altı maden işletmelerinin aldıkları iş sağlığı ve güvenliği hizmetine karşılık verilen bu destek için iş yerlerinde bu hizmetleri yürütecek iş sağlığı ve güvenliği (İSG) profesyoneli görevlendirilmesi ve bu hizmete ilişkin ödemelerin işveren tarafından gerçekleştirilmesi şartı aranıyor. Destek alan iş yerleri, çalışanları arasından İSG profesyoneli görevlendirebileceği gibi ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden de bu hizmeti alabiliyor. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 10:10
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını