YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİ İÇİN FARKLI COĞRAFYALARI HEDEFLİYOR

Orta Asya’nın 100 MW kapasiteli en büyük güneş enerjisi santralini 2015 yılında başlatan Taylan Karamanlı, 2020 yılında ise Nur-Sultan’da -57 derecede dahi çalışan özel bir santralin şebeke bağlantısını kurdu.

YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİ İÇİN FARKLI COĞRAFYALARI HEDEFLİYOR
Endaş - Haber

Taylan Karamanlı, yenilenebilir enerji projelerini başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelere kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi veren Karamanlı, “Yenilenebilir enerji kaynakları insanlığın geleceği adına önemli bir kaynak oluşturacak. Sektördeki en önemli farkımız alışılmışın dışındaki projelere imza atmak. Bu noktada merkezi Washington’da olan American Chamber of Commerce oluşumunun güncel üyesi olarak projelere devam ediyoruz. Kazakistan’da da faaliyet gösteren American Chamber of Commerce oluşumu ile yürüttüğü projesiyle bölgedeki yenilebilir enerji sektörünü temsil eden tek kişi konumunda yer alıyoruz.” dedi.  

YENİ YATIRIMLARLA FARKLI COĞRAFYALARDA PROJE GELİŞTİRİYOR

Kazakistan’da güneş ve rüzgar enerjisini hibrit olarak çalıştırarak şehir aydınlatma projesine dönüştürmek için çalışmalarına devam eden Taylan Karamanlı, uygulamakta olduğu projeler ve Orta Asya’daki yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Güneş panellerinden rüzgar enerjisine, rüzgar enerjisinden sürdürülebilir yaşama verdiği önemle enerjiye adadığı hayatında projelerine hız kesmeden devam eden Taylan Karamanlı, yeni ortaklık ve yatırımlar ile çalışmalarına dünyanın çeşitli coğrafyalarda devam etmeyi hedefliyor.

 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 17:12
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler