banner1322
x

Yenilenebilir Enerji Görünümü Konferansı yapıldı

Atlantik Konseyi Türkiye ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Yenilenebilir Enerji Görünümü Konferansı yapıldı.

Yenilenebilir Enerji Görünümü Konferansı yapıldı
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

İSTANBUL (AA) - Atlantik Konseyi Türkiye ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Atlantik Konseyi Türkiye ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Yenilenebilir Enerji Görünümü Konferansı  yapıldı.

Konferansta, Türkiye, Orta Asya, Kafkaslar ve Balkanlarda yenilenebilir enerji alanındaki enson gelişmelee ile yasal düzenlemeler, finansman ve yatırım fırsatları masaya yatırıldı.

Bölgenin ilgili bakanları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve uluslararas toplamı 29 şirketin üst düzey yöneticileri ile uzmanlarınıbuluşturan konferans, "Potansiyeli Değerlendirmek: Bölgede Yenilenebilir Enerjinin Görünümü", "Sübvansiyonsuz Yenilenebilir Enerjiye Geçiş", "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Entegrasyonu", "Yeni Nesil Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Yeni Teknolojilerin Rolü" ve "Bölgesel Yenilenebilir Enerji Gelişmeleri" başlıklı 5 farklı oturumdan meydana geldi.

Katılımcılar, bu oturumlarda yenilenebilir enerji teknolojilerinde düşen maliyetler, sübvansiyon politikaları, yenilenebilir enerji ihaleleri ve bu kaynakların şebekeye entegrasyonunda görülen zorluklar, enerji portföyünde payı giderek artan yenilenebilir kaynaklara ilişkin hedefler, iş birliği ve yatırım fırsatlarını tartıştılar.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 12:06
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını