YENİ NESİL GÜNEŞ PANELLERİYLE VERİMLİLİĞİ ÜST SEVİYELERE TAŞIYACAK

Smart Energy, yeni nesil panel üretimine öncelik veriyor. Güneş enerjisi santrallerinde (GES), verimliliği en üst seviyelere taşıyan yeni nesil güneş panellerini Gebze’deki fabrikasında üretiyor.

YENİ NESİL GÜNEŞ PANELLERİYLE VERİMLİLİĞİ ÜST SEVİYELERE TAŞIYACAK
Enerji Zirvesi

Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün gelişimine öncülük eden şirketlerden biri olan Smart Energy, teknoloji ve Ar-Ge konusundaki yatırımları ile bu misyonunu sürdürüyor. Teknolojinin sunduğu en son yenilikleri eş zamanlı olarak Türkiye’de uygulayan Smart Energy, güneş paneli konusundaki “yerlileştirme” çalışmaları ile dikkat çekiyor. Smart Energy, bu çalışmaların bir sonucu olarak dünya çapında ana ürün olarak duyurulan, 450+ W güce sahip 166 mm hücreli yerli üretim panellerini Türkiye’de üretmeyi başararak, sektörünün beğenisine sundu. Dünyada ana ürün haline gelen bu son teknoloji ve üstün verimliliğe sahip güneş panelleri ile metrekare başına 205+ W elektrik üretilebiliyor. Bu da 15 metrekarelik panel ile bir evin tüm elektrik ihtiyacının karşılanması anlamına geliyor. 

YENİ TEKNOLOJİ YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Sektörün yerlileşmesi ve Türkiye’nin kendi panellerini üretip ihraç eden bir merkez olması için sürekli yeni yatırımlar yaptıklarını belirten Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, “Çok hızlı büyüyen güneş enerjisi sektörümüz için yeni teknolojilere yatırım yapmak işimizin temelini oluşturuyor. Yıllar içinde gelişen panel ve hücre teknolojisi sayesinde, güneşten enerji elde etmek geçmişe oranla çok daha uygun maliyetlerle başarılabilir hale geldi. Biz de şirket olarak, yeni teknolojileri yakından izleyerek, üretimimize entegre etmek için yatırımlarımızı planlıyor ve bu doğrultuda sektörümüzün ihtiyaçlarına uygun yeni ürünler üretiyoruz. Sektörümüzde yüksek performansı nedeniyle tercih edilen 166 mm ulaşan hücre boyutuna uygun yeni nesil panellerimizi Türkiye’deki fabrikamızda üretiyoruz. Üstün kaliteli ürünlerimizle her geçen gün daha da büyüyen sektörümüzün hizmetindeyiz.”

GÜNEŞ ENERJİSİ EKONOMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyeli bakımından avantajlı konumunu bir kez daha hatırlatan Demirdağ, değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Güneş enerjisi sektörünün ülke ekonomileri açısından taşıdığı önem ortada. Ülkemizde güneş yatırımlarının artmasının, istikrara ve kalkınmaya giden yolu açacağına, enerji bağımsızlığımızı kazanmamıza katkıda bulunacağına inancımız tam. Biz de şirket olarak, sektörümüzün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde üretimlerimize devam edeceğiz. Farklı açılardan epey zorlu geçen dönemde üretim hatlarımıza yaptığımız yatırımların devam etmesi de bu vizyonumuzun bir göstergesi. Şirketimiz şu anda tüm dünyadaki GES’lerde uzun yıllar en sorunsuz şekilde güneşi enerjiye çevirecek panelleri üretebilecek konumdadır. Üretici kimliğimizin yanı sıra, güneş enerjisi santrali yatırımlarımız ve anahtar teslim mühendislik hizmetlerimizle sektörümüzün dünyada hak ettiği yere gelmesi için çabalamaya devam edeceğiz.”
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 15:57
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını