banner1339
x

YENİ NESİL BİRLEŞTİRİCİ KUTULAR

Kolay, hızlı ve güvenli iş süreci sağlayan Weidmüller PV Next, standartlaştırılmış bir baskılı devre kartı tasarımı üzerinde dünyanın ilk birleştirici kutu konseptine sahip

YENİ NESİL BİRLEŞTİRİCİ KUTULAR
Robot Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Elektriksel bağlantılar, sinyal, veri, güç dağıtım ve işlenmesi konularında sektörün lider global markaları arasında yer alan Weidmüller, fotovoltaik sistemlerin uzun vadede ekonomik ve kesinti yaşanmadan çalışması için yenilikçi çözümler sunuyor. Standartlaştırılmış bir baskılı devre kartı tasarımı üzerinde dünyanın ilk birleştirici kutu konseptine sahip Weidmüller PV Next, PV kurulumu yapan işletmeler için iş süreçlerini daha hızlı, güvenli ve uygun maliyetli hale dönüştürüyor.  Ölçeklenebilir ve genişletilebilir tasarımı ile dikkat çeken Weidmüller PV Next, PUSH IN bağlantı teknolojisi sayesinde kablolama için en kolay ve en güvenli bağlantı konseptini sunuyor. 

PV sistemlerin hızlı bir şekilde kurulması ve bakımlarının uygun maliyetlere yapılması söz konusu olduğunda combiner box ürünleri kritik bir öneme sahip oluyor. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün lider firmalarından Weidmüller, Combiner Box PV Next ile yerleşim ve ticari fotovoltaik sistemler için kolay, hızlı ve güvenli kablolama fırsatı sunuyor. Fotovoltaik sistemlerin uzun vadede ekonomik ve kesinti yaşanmadan çalışmasına imkan tanıyan PV Next ile PV sistemlerde karlılığı artıran Weidmüller, 1.500V'a kadar çözümler sunuyor. Standartlaştırılmış bir baskılı devre kartı tasarımı üzerinde dünyanın ilk birleştirici kutu konseptini sunan Weidmüller PV Next’in en önemli avantajları arasında kolaylık, güvenlik, zaman ve maliyet tasarrufu ön plana çıkıyor. PV kurulumu yapan işletmeler için iş süreçlerini daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getiren PV Next, yenilikçi konseptiyle günümüzün standart gereksinimlerinin yüzde 75’ini karşılıyor. Entegre PUSH IN teknolojisi sayesinde montaj sürelerini önemli ölçüde azaltan PV Next, hata riskini de azaltarak ortaya çıkacak muhtemel olumsuz senaryoları en aza indiriyor. Özelleştirme gerekli olmadığı için proje sürelerini kısaltan PV Next ile kolay, hızlı ve güvenli bir iş süreci sağlayan Weidmüller, ölçeklenebilir ve genişletilebilir tasarımı ile de dikkat çekiyor. Sıkmadan ve özel aletlere gerek duymadan kolay kurulum sunan PV Next’in diğer özellikleri arasında; yanlış bağlantıları engelleme ve riskleri azaltma, her zaman hazır portföy ve maliyetlerde azalma sağlama yer alıyor.

GÜVENLİ VE KOLAY BAĞLANTI KONSEPTİ

Benzersiz PCB tasarımı sayesinde ek fonksiyonların hızlı ve kolay entegrasyonuna imkan tanıyan PV Next ile örneğin bir switch entegre edilebiliyor veya ikinci bir MPPT doğrudan PCB’ye bağlanabiliyor. PUSH IN bağlantı teknolojisi ile kablolama için en kolay ve en güvenli bağlantı konseptini sunan PV Next ile herhangi bir özel alete gerek duyulmadan kolaylıkla kurulum yapılabiliyor. Sezgisel tasarım ve PUSH IN bağlantı teknolojisi ile kurulumu daha güvenli hale getiren PV Next, yangınlar için ana risklerden biri olan vida bağlantı riskini de ortadan kaldırıyor.

INVERTERLER İÇİN YENİLİKÇİ KONSEPT

5 farklı büyüklükte tasarıma sahip olan Weidmüller PV Next, her kutu için 3 MPPT’ye kadar imkan tanıyor. Ücretsiz ölçeklenebilir yapısı sayesinde ise farklı uygulamalar için en uygun boyutlandırmayı sağlıyor. Sigortasız ve daha ince PCB yapısının yanı sıra isteğe bağlı olarak panellerin ters akımdan korunmasını sağlayan sigortalı modeli de bulunan Weidmüller PV Next, panelleri ve invertörleri gerilim dalgalanmalarından koruyor. Ayrıca PCB üzerinde type 1 standart koruması da bulunuyor. 3 giriş/çıkış için entegre bakım gerektirmeyen PUSH IN teknolojisi sayesinde de çalışma süresini ve hata duyarlılığını önemli ölçüde azaltıyor. Kullanıma hazır kutusu ile tak çalıştır özelliğine sahip olan PV Next’in WMC bağlantısı operasyon sürelerini önemli ölçüde azaltıyor. Güneş enerjisi üzerine çalışan bazı mühendisler için kutunun üzerinde bir switch olması önem taşıyor. Bu nedenle isteğe bağlı olarak switch özelliği de eklenebiliyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 11:46
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını