banner1322
x

YEDAŞ’TAN GERİ DÖNÜŞÜM SEFERBERLİĞİ

YEDAŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesi kapsamında 52 ton değerlendirilebilir atığı ekonomiye kazandırdı

YEDAŞ’TAN GERİ DÖNÜŞÜM SEFERBERLİĞİ
Endüstrideara

YEDAŞ’IN Genel Müdürlük hizmet binasında başlayan sıfır atık projesi yaygınlaşmaya devam ediyor. Genel Müdürlük sonrası Samsun, Ordu, Çorum, Sinop, Amasya illeri de sıfır atık projesine destek oldu. Sonuçlar ise başarıya ulaştı. YEDAŞ genelinde 46 ton kağıt-karton, 2 ton cam atığı ve 4 ton plastik toplandı. 

782 AĞACIN KESİLMESİ ÖNLENDİ

Sıfır Atık projesi kapsamında önce çalışanların alışkanlıklarını değiştirmeyi amaçlayan YEDAŞ, ilk adım da ofisteki çöp kovalarını kaldırdı. Bu sayede çalışanlar atıklarını geri dönüşüm kutularına ayrıştırarak atmaya başladı. Proje sayesinde 782 ağacın kesilmesi önlendi. 8366 kg sera gazı salımının önüne geçildi, 65 varil petrol, 211780 Kwh ve 127 metre küp depolama alanı kazancı elde edildi. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Genel Müdür Hasan Yasir Bora, “Atıklar geri dönüşümle ekonomiye kazandırılmadı. Ayrıca enerjinin boşa kullanılmasının önüne geçildi. 5 ilde uyguladığımız Sıfır Atık projesi ile ekonomimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi. 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını