YEDAŞ'TAN 'RİSK YÖNETİM' BELGESİ

YEDAŞ, yoğun hazırlık dönemi sonrası 2 aşamalı denetimi başarıyla geçirdi ve elektrik dağıtım sektöründe 'Kurumsal Risk Yönetim Belgesi'ni alan ilk şirket oldu.

YEDAŞ'TAN 'RİSK YÖNETİM' BELGESİ
Endüstrideara

YEDAŞ, yönetim sistemleri sertifikalarına bir yenisini daha ekledi. Gerçekleştirdiği yoğun çalışmalar neticesinde elektrik dağıtım sektöründe ilk kez ISO 31000: 2018 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Standardını aldı. YEDAŞ bu belge ve risk yönetim politikaları sayesinde tüm yöneticilerinin her türlü kararlarında ve faaliyetlerinde riski bir faktör olarak ele alacak ve henüz işin başında seçenekleri değerlendirerek risk odaklı hareket edilmesinde süreklilik sağlayacak. 

“HIZLI VE DOĞRU AKSİYON ALMANIN ÖNEMİNİ YAŞIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, “YEDAŞ olarak kaliteli ve sürdürülebilir hizmetlerini Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanarak kanıtladık. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ani değişiklikler karşısında hızlı ve doğru aksiyon almanın önemini gördük. Ayrıca olası değişimlere adapte olmanın gerekliliğini yaşadık. Sürdürülebilirlik anlayışı ile hedeflerimize ulaşmadaki önemli unsurlar arasında yer alan Kurumsal Risk Yönetim Sistemi'ni kurarak üzerimize düşen sorumlulukları da yerine getiriyoruz. Risk yönetim yaklaşımı YEDAŞ’ın kurumsal kültürünün bir parçası haline geldi. Sürekli takip edilerek sürdürülebilir olacağının taahhüdünü veriyoruz’’ dedi.

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını