banner1322
x

YEDAŞ'A 'SIFIR ATIK' ÖDÜLÜ

YEDAŞ, sorumluluk alanın içerisinde bulunan 5 ilde başlattığı “Sıfır Atık Projesi” Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

YEDAŞ'A 'SIFIR ATIK' ÖDÜLÜ
Endüstrideara

DERYA KUMTEPE - YEDAŞ, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde başlattığı “Sıfır Atık Projesi” ile binaların atıklarını türlerine göre ayıran ünitelerle geri dönüşüme kazandırdı. YEDAŞ, bu proje ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, “Geçtiğimiz yıl eylül ayında hayata geçirdiğimiz Sıfır Atık uygulaması sayesinde atıkların geri dönüştürülmesini sağlamadık. Hizmet binalarımıza 5 farklı ünite koyduk. Ayrıca tüm hizmet binalarımızda aylık bin kilogram atığı geri dönüştürüyoruz." dedi. Projenin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için kat görevlisi personeline eğitim verdiklerini belirten Bora, toplanan atıkların türlerine göre ayrı olarak depolanabilmesi ve kayıt altına alınabilmesi amacıyla tehlikesiz ve tehlikeli atık geçici depolama alanı oluşturulduğunu belirtiyor.  

ÇEVREYE DEĞER, EKONOMİYE DESTEK

Genel Müdür Bora, Çevre Bakanlığı'nın Sıfır Atık Belgesi için ise, "10 Eylül'de belgemizi almış olduk. Bundan dolayı çok mutluyuz. Hem Genel Müdürlük binamızda hem de bağlı bulunduğumuz 5 ilde Sıfır Atık uygulamasına geçme konusunda çok kararlıyız. Çevreye verdiğimiz değeri sürdürülebilirlik anlayışımız ile devam ettirip, Sıfır atık projemiz ile milli ekonomimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:42
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını