banner1322
x

YASED’DEN AVRUPA YEŞİL MUTABAKATA DESTEK

YASED Başkanı Ayşem Sargın, “Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında gerekli olan ve uyum sağlamak için atılan tüm adımları ve çalışmaları yürekten destekliyoruz” dedi.

YASED’DEN AVRUPA YEŞİL MUTABAKATA DESTEK
Robot Zirvesi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 16/7/2021 tarihli Resmî Gazete'de duyurusu yapılan ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nca yayınlanan "Yeşil Mutabakat Eylem Planı 2021" hakkında açıklamalarda bulunan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, dünyada giderek önem kazanan yeşil ekonomi kavramının pandemi ile birlikte daha da ivme kazandığını söyledi. 

“SEKTÖRDE UYGULAMALARI DEĞİŞTİRDİ”

Konuyla ilgili açıklama yapan YASED Başkanı Ayşem Sargın, “Küreselleşen dünyada gündemi yakalamak oldukça önemli. Son gelişmeleri incelediğimiz zaman Avrupa Birliği’nin 2050 yılına kadar sıfır karbon salınımı hedefi ile yola çıktığını görüyoruz. Bu hedef kapsamında Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) çerçevesinde birçok sektörde standart ve uygulamalar değiştirildi. Bu kapsamda; Türkiye’deki yerli ve yabancı sermayeli işletmeleri yakından ilgilendiren Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizmasının ve Sürdürülebilir Ürün regülasyonlarının da yakında yayınlanmasını bekliyoruz. Sıfır atık hedefi kapsamında sadece işletmeler değil vatandaşlar da yaşam biçimlerini değiştirilmeli. Türkiye’nin de bu dönüşüme uyum sağlayacak destekler ve bu tür inisiyatifleri odağına alan politikalar geliştirmesini, başta enerji ve sanayi olmak üzere ilgili tüm alanlarda uyumun sağlanması açısından önemli buluyoruz” dedi.  
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını